جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

اختتامیه چهارمین نمایشگاه ملی گردشگری اردبیل برگزار شد - خبر

 

 

اختتامیه چهارمین نمایشگاه ملی گردشگری اردبیل برگزار شد

با استقبال پرشور شهروندان و گردشگران مراسم اختتامیه چهارمین نمایشگاه ملی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل همراه با جشن روز سرعین برگزار شد.

اختتامیه چهارمین نمایشگاه ملی گردشگری اردبیل برگزار شد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی در این مراسم به برگزاری چهارمین نمایشگاه در 121 غرفه اشاره کرد.
 
وی با اشاره به حضور بیش از 150 نفر فعال گردشگری، صنایع دستی و میراثی اضافه کرد: از 8 استان کشور و 3 کشور آذربایجان، گرجستان و ترکیه مهمانانی در این نمایشگاه داشتیم.
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به رونمایی از طرح های مختلف در این دوره از نمایشگاه اشاره کرد و افزود: از جمله از سه اپلیکیشن، انیمیشن، دو سرود، تابلوهای متحدالشکل آثار تاریخی و گردشگری، تور گردشگری کودکان، زمستان بیدار و باشگاه مشتریان گردشگری رونمایی شد و برای اولین بار کارگاه های تخصصی گردشگری در این نمایشگاه برگزار شد.
 
فلاحی با تاکید به اینکه این نمایشگاه در مدت کوتاهی برنامه ریزی و برگزار شده است، اضافه کرد: در نظر داریم در سال های آینده این نمایشگاه در شهرهای دیگر برگزار شود که در وهله نخست شهرهای تهران و مشهد جهت برگزاری انتخاب شده اند.
 
وی متذکر شد: با وجود اینکه این استان سرمایه های قابل توجهی در حوزه گردشگری دارد اما به میزان کافی اطلاع رسانی نداشتیم.
 
فلاحی میزان اشتغال محقق شده در حوزه گردشگری و صنایع دستی را نیز مقبول ندانست و تاکید کرد: تلاش ما بر این است تا گردشگری اردبیل را به وضعیت پایدار برسانیم.
 
همچنین در این مراسم فرماندار سرعین این شهرستان را از قطب های گردشگری کشور دانست و تاکید کرد: سالانه میلیون ها مسافر مهمان شهر سرعین هستند.
 
حسن حسن پور با تاکید به اینکه تاسیسات گردشگری این شهرستان رو به افزایش است، اضافه کرد: به جای نگاه منطقه ای باید نگاه ما در توسعه گردشگری ملی باشد.
 
وی با تاکید به ضرورت تعامل دستگاه های اجرایی در رونق گردشگری تصریح کرد: در شهرستان سرعین نیز رونق گردشگری در ابعاد مختلف از جمله بوم گردی، گردشگری زمستانی و طبیعت گردی در دستور کار است.