جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

احیای کارخانه موتور سازی خلخال - خبر

 

 

احیای کارخانه موتور سازی خلخال

استاندار اردبیل از احیای کارخانه موتور سیکلت سازی خلخال در آینده نزدیک خبر داد.

احیای کارخانه موتور سازی خلخال

بهنام جو در بازدید از واحد‌های صنعتی شهرستان خلخال گفت: کارخانه موتور سیکلت سازی خلخال با برند میهن بنا به دلایلی از سال۸۶ تعطیل شده و با پیگیری مجدد تا دهه فجر راه اندازی می‌شود.
وی با بیان اینکه در این واحد ۵۰ نفر اشتغال می‌یابد افزود: مالک این کارخانه با انگیزه بیشتر به این واحد بازگشته و ما نیز در راستای حل مشکلات ارزی و گمرکی این واحد تولیدی اقدام می‌کنیم.
استاندار اردبیل اظهار کرد: خط تولید این کارخانه آماده راه اندازی مجدد است و چند مورد دستگاه مدرن نیز به تعداد دستگاه‌های موجود اضافه می‌شود و صاحب کارخانه حتی نیاز به تسهیلات بانکی ندارند.
وی از حل مشکلات سایر واحد‌های موجود در شهرک صنعتی خلخال خبر داد و گفت: مشکل آب و برق و زیر ساخت برخی واحد‌ها پیگیری شده و تسهیلات سرمایه در گردش برخی واحد‌ها نیز با همکاری بانک‌های عامل اعطا می‌شود.
بهنام جو همچنین در رابطه با حل مشکل زیرساختی واحد‌های گلخانه‌ای این شهرستان اظهار کرد: شهرستان خلخال با تعدد واحد‌های گلخانه‌ای مواجه شده و بازار هدف این واحد‌ها هم از سوی صاحبان این واحد‌ها مشخص شده است که با همکاری و حمایت دستگاه‌های اجرایی مشکلاتی از قبیل تامین برق، آب، گاز، راه و نیز تخصیص تسهیلات بانکی با اشتغالزایی مناسب بررسی و تعیین تکلیف می‌شود.