جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

احیای واحدهای راکد صنعتی اردبیل تسریع می‌شود - خبر

 

 

احیای واحدهای راکد صنعتی اردبیل تسریع می‌شود

استاندار اردبیل گفت: احیای واحدهای راکد و نیمه‌فعال صنعتی راهبرد این استان گامی بزرگ در سال جهش تولید است که با جدیت و قدرت پیگیری می‌شود.

احیای واحدهای راکد صنعتی اردبیل تسریع می‌شود
اکبر بهنامجو روز دوشنبه در نشستی با امام جمعه نیر اظهارداشت: زیرساخت‌های لازم در شهرک‌های صنعتی استان اعم از گاز، برق، آب و راه از سوی دستگاه‌های اجرایی دولت اجرا شده و یا در حال اجراست و سرمایه گذاران بخش خصوصی از مزایای ناحیه صنعتی باید استفاده کنند.
 
وی در زمینه طرح‌های سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی نیر اظهارداشت: از زمان تاسیس شهرک صنعتی نیر ۴۶ واحد کارگاهی و صنعتی با شهرک‌های صنعتی استان عقد قرارداد کرده‌اند که از این تعداد ۱۵ کارخانه و کارگاه فعال و مابقی نیز در حال احداث است.
 
وی به احداث کارخانه‌های شهرک تخصصی آب نیر اشاره کرد و افزود: در شهرک تخصصی آب نیر اکنون ۶ واحد در حال بهره‌برداری است، ۱۱ واحد دیگر در حال احداث است که تعدادی از آن امسال و مابقی نیز سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
بهنامجو همچنین در زمینه شهرک تخصصی آب نیر بیان کرد: راه‌اندازی واحدهای بسته‌بندی و تولید آب‌های معدنی در این شهرک، محصولات آبی را به برند معتبر در کشور تبدیل می‌کند.
 
او احساس مسوولیت و فعالیت در راستای تولید با راندمان بیشتر را از ویژگی‌های سرمایه‌گذاران برشمرد و افزود: شهرک تخصصی آب موجب شده زیرساخت‌های لازم در این شهرک ایجاد شود و سرمایه‌گذاران برای بهره‌مندی از مزایای این شهرک تقاضای راه‌اندازی واحد و اخذ مجوز کنند.
 
وی از اجرای ۶ طرح گردشگری در شهرستان هم خبر داد وگفت: طرح‌های خوبی در بخش گردشگری منطقه در حال اجرا است که با اتمام این طرح‌ها و نیز ارائه طرح جامع گردشگری منطقه توریستی بولاغلار شاهد توسعه این صنعت در شهرستان نیر خواهیم بود.
 
سرپرست فرمانداری نیر هم در این جلسه گفت: مصوبات نشست‌های اقتصاد مقاومتی به منظور تسهیل فعالیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با جدیت مورد پیگیری قرار می‌گیرد.