جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

احیای تولید در روستاها راهی سریع برای رسیدن به اقتصادمقاومتی است - خبر

 

 

احیای تولید در روستاها راهی سریع برای رسیدن به اقتصادمقاومتی است

استاندار اردبیل گفت: در مسیر تحقق اقتصادمقاومتی احیا و بها دادن به تولید روستاها بسیار اساسی و بنیادین به نظر می‌رسد و نباید در این زمینه دچار غفلت شد.

احیای تولید در روستاها راهی سریع برای رسیدن به اقتصادمقاومتی است

مجید خدابخش پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت راهبری اقتصاد مقاومتی در هتل پرنیان خمس خلخال اظهار کرد: ما در تحقق اقتصاد مقاومتی باید ظرفیت مناطق روستایی به ویژه توانمندی بخش‌های کشاورزی، گردشگری و خدمات را درست و دقیق ارزیابی کنیم و سعی‌مان بر این باشد تا با افزایش ظرفیت خدمت‌رسانی به روستاییان این توانمندی‌ و ظرفیت عظیم را به مرحله اجرا برسانیم.

وی با بیان اینکه تولید در مناطق روستایی بسیار مهم و اساسی است و خود روستاییان باید به تقویت این امر کمک کنند، افزود: هر چند همه حقیقت و واقعیت اقتصاد مقاومتی تولید نیست بلکه باید با جذب سرمایه‌گذاران به حوزه خدمات به ویژه خوشه‌ها و زنجیره‌های حوزه تولید و خدمات با ارزش افزوده بیشتر بها بدهیم اما ضرورت دارد در این چرخه با یک نگاه واقع‌بینانه کار را به شکل مطلوب به جلو ببریم تا زمینه‌ای فراهم آید تا بتوان به درآمدزایی بیشتر روستاییان در مسیر جلوگیری از مهاجرت آنها کمک کرد.

استاندار اردبیل گفت: در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی احیا و بها دادن به تولید روستاها بسیار اساسی و بنیادین به نظر می‌رسد و نباید در این زمینه دچار غفلت شد.

خدابخش تصریح کرد: در همه روستاها باید سیمایی کامل از توانمندی اقتصادی احصا شود تا ما به تناسب این توانمندی، خوشه‌ها و زنجیرهای تولید و خدمات را تعریف کنیم تا به تدریج بستر و زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی و افزایش درآمد برای روستاییان فراهم آید.

وی به برگزاری مناسب جشنواره‌های ورزشی و گردشگری در استان به ویژه جشنواره اسب‌های اصیل بومی، محلی و ملی در اردبیل اشاره کرد و گفت: ما پیشنهاد می‌کنیم هر سال دو جشنواره ملی و استانی در مناطق مختلف استان اردبیل برگزار شود تا این جشنواره‌ها محل معرفی توانمندی‌های بیشتر مناطق مختلف استان اردبیل باشد.

استاندار اردبیل روستای خمس خلخال را از مناطق تاریخی و گردشگری بی‌نظیر با حضور علاقمندان به این حوزه اعلام کرد و افزود: احداث هتلی در این روستا با شرایط سنتی و وضعیت خدمات‌رسانی مطلوب به هموطنان حتی با اقامت‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت توانسته است زمینه حضور گردشگران و مسافران بیشماری را به این منطقه فراهم آورد.

خدابخش به همراه هیأت همراه و مدیران و مسؤولان ادارات مختلف در سفر به خلخال و روستای خمس با استقبال گرم اهالی این روستا روبه‌رو شدند که با لباس‌های محلی، اسب‌های زین کرده در حالی که پرچم سه رنگ کشورمان را در دست داشتند از مقام عالی دولت در استان اردبیل استقبال کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی در بدو ورود به روستای خمس خلخال، خانه عالم این روستا را افتتاح کرد سپس با حضور در هتل پرنیان خمس که به شکل سنتی و بومی ارائه خدمات می‌کند نسبت به تشکیل جلسه کار گروه اقتصاد مقاومتی اقدام کرد.