جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

احصاء مشکلات حوزه کشاورزی در دستور کار قرار گیرد - خبر

 

 

احصاء مشکلات حوزه کشاورزی در دستور کار قرار گیرد

استاندار اردبیل گفت: با توجه‌ به وجود مشکلات مختلف در حوزه کشاورزی استان، نیاز است ضمن احصاء این مشکلات، تدابیری برای حل آن‌ها اندیشیده شود.

احصاء مشکلات حوزه کشاورزی در دستور کار قرار گیرد

اکبر بهنام‌جو اظهار کرد: احصاء موانع و مشکلات موجود در حوزه کشاورزی باید در دستور کار قرار گیرد و ضمن ارائه راهکار در این جلسات، با استفاده از منابع دولتی، غیر دولتی و فرهنگ‌سازی صحیح برای حل این مشکلات اقدام شود.

وی افزود: در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی با کلی‌گویی نمی‌توان به نتیجه مطلوب رسید و نیاز است پس از شناسایی مشکلات این حوزه‌ها، به صورت تخصصی و جداگانه با حضور مسؤولین و کارشناسان ذی‌ربط به مسائل و مشکلات پرداخت و تا رسیدن به نتیجه مناسب باید تلاش‌ها را ادامه داد. 

استاندار اردبیل تأکید کرد: در حوزه کشاورزی هدف ما این است که با کمترین هزینه بالاترین بهره‌وری را داشته باشیم.

بهنام‌جو با اشاره به آبیاری‌های نوین در حوزه کشاورزی، تصریح کرد: در بحث آبیاری باید توجه شود که بهترین نوع آبیاری از لحاظ اقتصادی و بهره‌وری انتخاب شود تا ضمن صرفه جویی در هزینه‌ها، بیشترین بهره‌برداری صورت گیرد.

وی گفت: در حال حاضر بسیاری از ادارات، دانشگاه‌ها در کنار جهاد کشاورزی، صاحب مراکز تحقیقات هستند که نیاز است این مراکز تحقیقات در راستای رشد و توسعه پایدار کشاورزی استان، ضمن همکاری و ایجاد تعامل با یکدیگر از امکانات هم استفاده کنند.