جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

احداث 72 واحد مسکونی برای خانواده‌های بدون سرپناه در اردبیل - خبر

 

 

احداث 72 واحد مسکونی برای خانواده‌های بدون سرپناه در اردبیل

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز استان اردبیل گفت: تاکنون انجمن خیرین مسکن‌ساز استان ۷۲ واحد مسکونی برای خانواده‌های بدون سرپناه در اردبیل احداث کرده و ۳۶ واحد نیز در دست احداث است.

احداث 72 واحد مسکونی برای خانواده‌های بدون سرپناه در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فیروز مهدی‌زاده در جلسه بررسی ساخت واحدهای مسکونی محرومان در اردبیل اظهار داشت: تاکنون انجمن خیرین مسکن‌ساز با اتمام 72 واحد مسکن و در حال احداث 36 واحدی در راستای شناسایی و جذب افراد نیکوکار و خیر اقدامات قابل توجهی در سطح استان اردبیل انجام داده است.
 
وی گفت: برای تامین سرپناه اقشار فاقد مسکن در سطح استان اردبیل بالغ بر500 فقره پرونده متقاضی را تکمیل و برای بررسی و اقدام لازم در دستور کار قرار داده‌ایم که انتظار می‌رود با افزایش مساعدتها و کمکهای خیران بتوانیم زمینه برخورداری این افراد از سرپناه امن و مناسب را فراهم کنیم.
 
مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز استان اردبیل ساخت مسکن برای افراد فاقد سرپناه در مناطق محروم را از اولویتهای انجمن خیرین مسکن‌ساز دانست و افزود: در این زمینه سالانه اقدامات مناسب و شایسته‌ای انجام می‌شود و علاوه بر ساخت و احداث مسکن در زمینه تعمیر و تجهیز این واحدها برای کمک به خانواده‌های نیازمند نیز تلاش می‌کنیم اقدامات لازام را با استفاده از ظرفیت خیران انجام دهیم.
 
مهدی‌زاده تصریح کرد: برای توسعه مسکن‌سازی برای افراد محروم و فاقد سرپناه، در کنار شناسایی این افراد باید شناسایی و ترغیب افراد خیر و نیکوکار نیز مورد توجه قرار گیرد که در این زمینه تلاش همه‌جانبه‌ای انجام می‌شود تا بتوانیم مساعدتهای خیران را افزایش داده و زمینه‌ساز ساخت سرپناه هر چه بیشتر برای افراد نیازمند و محروم در استان باشیم.
 
وی با اشاره به خانواده خسارت دیده در روستای اسکستان از توابع شهرستان خلخال افزود: برای ایجاد سرپناه برای این خانواده نیازمند مساعدت و کمکهای خیران ساماندهی و برای این امر هزینه شد ودر کمتر از 6 ماهاین خانواده صاحب چهار دیواری مناسب و مقاوم شدند که شناسایی چنین خانواده‌هایی و ترغیب خیران برای احداث مسکن به این خانواده‌ها از اولویتهای مهم بوده و با جدیت دنبال می‌شود.