جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

احداث 5 تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در شهرک های صنعتی اردبیل - خبر

 

 

احداث 5 تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در شهرک های صنعتی اردبیل

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل از احداث 5 تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در شهرک های صنعتی استان اردبیل خبر داد.

احداث 5 تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در شهرک های صنعتی اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی نظری شیخ احمد، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل افزود: تاکنون 222 هکتار فضای سبز و 5 تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در شهرک های صنعتی این استان ساخته شده است.

وی افزود: این شرکت احداث تصفیه خانه های فاضلاب، توسعه فضای سبز و انجام مطالعات زیست محیطی در شهرک ها و نواحی صنعتی را یکی از وظایف اصلی خود دانسته و در این راستا اقدام های خود را افزایش خواهد داد.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل بیان کرد: برای تحقق برنامه های جامع ایمنی، بهداشت، محیط زیست و انرژی، واحد 'اچ اس ای' این شرکت با هدف شناسایی کانون های پرخطر، جلوگیری از خطرات و خسارات محتمل و توجه جدی به اقدامات پیشگیرانه و در قالب قرارداد با جهاد دانشگاهی اقدام به انجام ممیزی 82 واحد صنعتی مستقر در شهرک صنعتی شماره یک اردبیل و تهیه شناسنامه و توصیه نامه برای شهرک مذکور کرده است.
نظری بیان کرد: رعایت اصول زیست محیطی، اصل جدایی ناپذیر فعالیت های تولیدی بوده و در این راستا، واحدهای صنعتی ملزم به اجرای ضوابط زیست محیطی می باشند.

وی گفت: برای اجرای تفاهم نامه منعقده میان سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و سازمان حفاظت محیط زیست کشور همه واحدهای تولیدی و صنعتی باید ضوابط و شرایط زیست محیطی را رعایت کنند و با واحدهای متخلف برخورد قانونی خواهد شد.