رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

احداث 4 ناحیه صنعتی جدید در استان اردبیل - خبر

 

 

احداث 4 ناحیه صنعتی جدید در استان اردبیل

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل از احداث 4 ناحیه صنعتی جدید در استان اردبیل خبر داد.

احداث 4 ناحیه صنعتی جدید در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی نظری شیخ احمد، مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: احداث نواحی صنعتی در مناطق کمتر توسعه یافته از سیاست های دولت است و در راستای تحقق آن چهار ناحیه صنعتی جدید در استان احداث می شود.

وی افزود: این نواحی صنعتی در مناطق ثمرین و سامیان اردبیل ، موران و انگوت گرمی مصوب و مکان یابی شده است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل بیان کرد: 70 درصد زمین های صنعتی قابل واگذاری برای احداث شهرک و ناحیه صنعتی است و نیاز است شهرک و ناحیه صنعتی با هدف اشتغالزایی و رونق تولید درمناطق کمتر توسعه یافته احداث شود .

نظری شیخ احمد اضافه کرد: زمین مورد نیاز برای احداث ناحیه صنعتی در این مناطق شناسایی شده که به محض صدور مجوز لازم مقدمات اولیه برای احداث انجام می شود .

وی درباره راه اندازی شهرک های خصوصی در استان گفت: تاکنون مجوز احداث چهار شهرک صنعتی خصوصی در استان صادر شده که 2 مورد آن به بهره برداری رسیده و 2 مورد دیگر هم در حال احداث است .

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل از فعالیت 11 واحد مشاوره در مرکز کسب و کار شهرک صنعتی شماره یک اردبیل خبر داد و گفت: در راستای توسعه صنایع کوچک و متوسط 11 واحد مشاوره در مرکز کسب و کار شهرک صنعتی شماره یک اردبیل مستقر شدند .

نظری اضافه کرد: حضور مشاوران ذیصلاح در کنار بخش صنعت و تولید کننده امری ضروری برای ارتقای کسب و کار صنعتگران و تولیدکنندگان است .