جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

احداث 35 طرح صنعتی در دست اجراست - خبر

 

 

احداث 35 طرح صنعتی در دست اجراست

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان اردبیل از در حال اجرا بودن 35 طرح صنعتی در استان اردبیل با ایجاد فرصت اشتغال برای 20 هزار نفر خبر داد.

احداث 35 طرح صنعتی در دست اجراست

 سید حامد عاملی عصر امروز در جریان بازدید از تعدادی از طرح‌های صنعتی و تولیدی نیمه فعال در استان اردبیل اظهار کرد: در ماه‌های اخیر با مشارکت بنیاد برکت 13 طرح تولیدی و صنعتی تعطیل شده و نیمه فعال استان جان دوباره‌ای گرفته و به چرخه حرکت باز گشته‌اند.

وی تصریح کرد: در استان اردبیل یک‌هزار و 100 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که بخشی از آنها به دلیل نبود سرمایه‌ در گردش راکد هستند که ما سعی داریم از طریق تسهیلات بانکی و یا بنیاد برکت این واحدها را فعال کنیم.

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان با قدردانی از همت مسئولان بنیاد برکت در راه‌اندازی این مجموعه‌های نیمه فعال در استان گفت: مهمترین این پروژه‌ها چهار واحد تولیدی، صنعتی و داروسازی نظیر آرتا سرم، آبمیوه شمیم، تولید فولاد و واحد صنعتی زرکوب بوده که قرار است 40 میلیارد تومان بنیاد برکت در فعال شدن این پروژه‌ها مشارکت کند.

عاملی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در گام اول بنیاد برکت 15 میلیارد تومان سهم مشارکت و سرمایه‌گذاری خود را انجام داده تا مجموعه‌هایی همچون سرم‌سازی برکت در 13 هزار مترمربع فضا و با 10 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اجرایی شود که تنها تولیدکننده سرم کیسه‌ای در کشور است.

وی بیان کرد: این واحد تولیدی منطبق بر آخرین استانداردهای واحدهای تولیدی سرم در آمریکا و اروپا قادر به تولید است که پیش‌بینی می‌شود زمینه اشتغال و کارآفرینی عده‌ای از متخصصان نیز در این حوزه فراهم آید.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان اردبیل از افزایش 354 درصدی سرمایه‌گذاری در استان در یک سال اخیر خبر داد و اضافه کرد: تلاش می‌کنیم تا 35 واحد صنعتی و تولیدی استان را که در حال اجراست، تکمیل کرده و برای بیش از 20 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کنیم.