سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

احداث ۳۱۰ کیلومتر بزرگراه استان اردبیل در دست مطالعه است - خبر

 

 

احداث ۳۱۰ کیلومتر بزرگراه استان اردبیل در دست مطالعه است

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت:برای تامین ایمنی بیشتر جاده‌های استان در حال حاضر احداث ۳۱۰ کیلومتر بزرگراه در دست مطالعه است.

احداث ۳۱۰ کیلومتر بزرگراه استان اردبیل در دست مطالعه است
علی یوسف‌زاده افزود: عملیات اجرایی پروژه‌های ساخت این بزرگراه‌ها در سال‌های آینده با تامین اعتبار مناسب شروع می‌شود.
 
وی با بیان اینکه دولت توجه ویژه‌ای به احداث بزرگراه‌ها در استان اردبیل داشته است، گفت: در سال‌های اخیر با تخصیص اعتبارات لازم نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های استان برطرف و میزان تصادفات جاده‌ای هم کاهش یافته است.
 
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل امسال اعتبار اختصاص یافته برای توسعه بزرگراه‌ها را ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در سال جاری اعتبارات توسعه برزگراه‌های استان اردبیل در مقایسه با سه سال گذشته ۱۰ برابر شده است.
 
وی با بیان اینکه هزینه احداث هر کیلومتر بزرگراه ۱۲۰ تا ۲۰۰ میلیارد ریال است ،گفت: تمام طرح‌های توسعه‌ای بزرگراهی استان اردبیل دارای ردیف اعتبار ملی است و در یک افق بلند مدت می‌توان به ارتقای تمام راه‌های مواصلاتی استان امیدوار بود.
 
یوسف‌زاده احداث ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل را یادآور شد و ادامه داد: احداث ۲۸۵ کیلومتر بزرگراه نیز در مرحله اجراست و در بودجه سالانه تلاش شده تا طرح‌های بزرگراهی استان اردبیل از ردیف اعتبار ملی بهره‌مند شوند ضمن اینکه در بودجه سال آینده نیز احداث بزرگراه سه‌راهی سربند تا مشگین‌شهر در ردیف ملی قرار گرفته و مجوزهای لازم در این زمینه اخذ شده است.
 
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهارکرد: بر اساس نیازسنجی که در استان انجام شده احداث و توسعه بزرگراه‌ها با اولویت در حال انجام است ، طوری که در چهار سال اخیر توسعه بزرگراه‌ها نسبت به گذشته ۲.۵ برابر افزایش یافته است.