جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

احداث ۲ پایگاه فوریت‌های پزشکی در جاده اردبیل _ سرچم - خبر

 

 

احداث ۲ پایگاه فوریت‌های پزشکی در جاده اردبیل _ سرچم

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان اردبیل گفت: ۲ پایگاه فوریت‌های جاده‌ای در راه‌های ارتباطی اردبیل_سرچم و خلخال_ فیروزآباد احداث می‌شود.

احداث ۲ پایگاه فوریت‌های پزشکی در جاده اردبیل _ سرچم
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، قدرت اخوان اکبری افزود: این پایگاه های اورژانس جاده ای به لحاظ حادثه خیز بودن مسیرهای مذکور با هدف ارائه خدمات فوریت های پزشکی به مسافران ، رانندگان و سرنشینان خودروهای عبوری و حادثه دیدگان احتمالی این 2 جاده با صرف 10 میلیارد ریال راه اندازی می شود.
 
وی گفت: راه اندازی این پایگاه ها و افزایش تعداد پزشکان متخصص در شهرستان کوثر از مطالبات به حق مردم و مسئولان این منطقه بوده که با اجرای آنها و استقرار سه پزشک متخصص در رشته های داخلی ، اطفال و زنان و زایمان نیازهای منطقه مرتفع خواهد شد.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی استان اظهار داشت: با اجرای سیستم ارجاع از سطح یک ، ویزیت پزشک عمومی و در صورت تشخیص ارجاع به سطح 2 پزشک متخصص بطور محسوسی از صرف هزینه های اضافی بیماران برای مراجعه به مراکز درمانی مرکز استان جلوگیری می شود.
 
وی همچنین به در حال احدث بودن پروژه پد بالگرد به مساحت 2 هزار متر مربع برای نشست و برخاست بالگرد اورژانس 115 برای حمل مصدومان جاده ای در محوطه بیمارستان شهر گیوی اشاره کرد و گفت: احداث این پد کار عملیات انتقال مجروحان بد حال حوادث رانندگی به مراکز درمانی مرکز استان را سریع تر خواهد کرد.