سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

احداث ۱۲۰ هزار مترمربع فضای بهداشتی درمانی در اردبیل - خبر

 

 

احداث ۱۲۰ هزار مترمربع فضای بهداشتی درمانی در اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: ۱۲۰ هزار مترمربع فضای آموزشی، درمانی، بهداشتی و خوابگاهی در سطح استان اردبیل در حال احداث بوده و تا پایان سال بخشی از این مجتمع‌ها به بهره‌برداری می‌رسد.

احداث ۱۲۰ هزار مترمربع فضای بهداشتی درمانی در اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداو سیما، پورفرضی که در جمع خبرنگاران سخن می گفت با اشاره به اعتبار 153 میلیارد تومانی طرح تحول نظام سلامت در استان اردبیل افزود : کاهش میزان پرداختی بیماران، حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان‌ها، ارتقاء کیفیت خدمات ویزیت و ارتقاء کیفیت هتلینگ بیمارستان‌ها از جمله اهداف اصلی پروژه طرح تحول نظام سلامت بوده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه اهداف مد نظر این طرح در استان اردبیل نیز تحقق یافته است، گفت: از زمان اجرای طرح تحول نظام سلامت حدود 82 میلیارد تومان، پرداخت بیماران در راستای هزینه‌های درمانی به بیمارستان‌های استان اردبیل کاهش داشته و 33 میلیارد تومان نیز به منظور تجهیز و نوسازی بیمارستان‌های استان هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل افزود: 10 بیمارستان دولتی در سطح استان اردبیل فعال بوده که با توجه به آمارها، در 5 ماهه اول سالجاری ضریب اشغال تخت‌ در بیمارستان‌های استان اردبیل حدود 75 درصد بوده و میزان رضایت‌مندی بیماران نیز در این مدت 91 درصد است که خوشبختانه 25 درصد بیشتر از میانگین کشوری می‌باشد.

پورفرضی با اشاره به کاهش آمار سزارین در استان اردبیل افزود :تا پایان شهریورماه سال جاری حدود 27 هزار نفر زایمان طبیعی رایگان در بیمارستان‌های دولتی استان اردبیل انجام شده که در واقع عمل سزارین در استان اردبیل و بیمارستان‌های دولتی 13.6 درصد کاهش داشته است که میزان کاهش پیش‌بینی شده برای سال جاری 10 درصد بود.