سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

احداث پارک جنگلی 230 هکتاری در جنگل فندقلو - خبر

 

 

احداث پارک جنگلی 230 هکتاری در جنگل فندقلو

فرماندار نمین گفت: پارک جنگلی 230 هکتاری در محل جنگل فندقلو یکی از مناطق مهم گردشگری استان اردبیل با هدف رونق بیشتر گردشگری احداث می شود.

احداث پارک جنگلی 230 هکتاری در جنگل فندقلو

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد عبدالعلی پور، فرماندار نمین افزود: مطالعات این طرح از آرتا تپه تا تله کابین در منطقه جنگلی فندقلو انجام شده و در صورت صدور مجوز سازمان جنگلداری و آبخیزداری عملیات اجرایی و سرمایه گذاری آن شروع خواهد شد.
 
وی ادامه داد: برای اجرای این طرح سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده و با تحقق آن یک پارک جنگلی قابل توجه و گردشگر پذیر در این منطقه ایجاد می کنیم.
 
فرماندار اردبیل با بیان اینکه قابلیت نمین در صنعت گردشگری و صنایع دستی بالاست افزود: در حال حاضر 5 هزار نفر در 12 رشته مختلف صنایع دستی این شهرستان نمین فعالیت دارند.
 
عبدالعلی پور اضافه کرد: سالانه بیش از 200 هزار متر مربع صنایع دستی بافتنی در نمین تولید و به بازار عرضه می شود.
 
وی قابلیت و کیفیت صنایع دستی نمین را یادآور شد و افزود: برای گلیم نمین و عنبران از سازمان جهانی یونسکو مهر اصالت اثر اخذ شده که نشان می دهد صنایع دستی نمین از کیفیت و استاندارد بین المللی برخوردار است.
 
عبدالعلی پور در باره عملیات اجرایی طرح های اقتصادی نمین گفت: عملیات اجرایی 23طرح اقتصادی در این شهرستان شروع شده و 15 طرح با اعتبار 2هزار میلیارد ریال تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
 
وی گفت: با بهره‌برداری از طرح‌های اقتصادی بستر اشتغال بیش از یک هزار نفر فراهم شده و برخی طرح های راکد نیز احیا می‌شود.