حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

احداث پارک جنگلی به مساحت 230 هکتار در منطقه گردشگری فندقلو نمین - خبر

 

 

احداث پارک جنگلی به مساحت 230 هکتار در منطقه گردشگری فندقلو نمین

فرماندار شهرستان نمین از احداث پارک جنگلی به مساحت 230 هکتار زمین در منطقه نمونه گردشگری فندقلو شهرستان نمین خبر داد.

احداث پارک جنگلی به مساحت 230 هکتار در منطقه گردشگری فندقلو نمین

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد عبدالعلی‌پور، فرماندار شهرستان نمین تصریح کرد: این پارک جنگلی در 230 هکتار زمین در منطقه نمونه گردشگری فندقلو احداث خواهد شد که با توجه به قابلیت‌های موجود در این منطقه باید تلاش کنیم تا با حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی این طرح زمینه حداث و راه‌ندازی این منطقه را هر چه سریع‌تر فراهم آوریم.

وی اظهار داشت: پارک جنگلی در شهرستان نمین از آرتا تپه تا تله کابین احداث می‌شود که مطالعات اجرای این طرح مراحل پایانی خود را می‌گذراند.

فرماندار نمین از اعلام آمادگی سرمایه‌گذار اتریشی برای احداث پارک جنگلی در این منطقه گردشگری و تفریحی خبر داد و گفت: انتظار می‌رود منابع طبیعی در راستای صدور مجوز سرمایه‌گذاری به این طرح اقدامات لازم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهد تا زمینه برای راه‌ندازی این طرح فراهم شود.

عبدالعلی‌پور احداث پارک جنگلی در این منطقه را زمینه‌ساز جلب و جذب هر چه بیشتر گردشگران و مسافران به این منطقه دانست و بیان کرد: اجرای این طرح یکی از بزرگترین زیرساخت‌ها و جاذبه‌های گردشگری در شهرستان به شمار خواهد رفت که می‌تواند زمینه‌ساز حضور هر چه بیشتر گردشگران در شهرستان شود.

وی از حمایت از طرح‌های و ایده‌های بخش خصوصی برای توسعه شهرستان در حوزه گردشگری خبر داد و افزود: توسعه نمین از بعد گردشگری از مهمترین اولویت‌ها با توجه به قابلیت‌های منطقه بوده که باید تلاش کنیم با توسعه زیرساخت‌ها و زمینه‌سزی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تحقق اهداق در این حوزه را فراهم آوریم.