حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷

احداث نخستین دانشکده طب سنتی در اردبیل - خبر

 

 

احداث نخستین دانشکده طب سنتی در اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری سلامت در سطح استان نخستین دانشکده طب سنتی استان سال آینده احداث می شود.

احداث نخستین دانشکده طب سنتی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، قدرت اخوان اکبری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزود: در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری سلامت در سطح استان نخستین دانشکده طب سنتی استان اردبیل سال آینده احداث و راه‌اندازی شده و رشته پزشکی آبدرمانی نیز در این استان دایر خواهد شد.

وی با اشاره به وجود آبگرم‌های معدنی متعدد در سطح استان بیان کرد: این یک ظرفیت مهم برای راه‌اندازی رشته تحصیلی در این حوزه و ایجاد اشتغال بوده چرا که فارغ‌التحصیلان در این رشته می‌توانند در آبگرم‌های استان به‌کارگیری شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: به منظور ارائه آموزش‌های مناسب و مطلوب به دانشجویان در این رشته گروهی از پزشکان استان به عنوان نیروی مدرس به خارج از کشور اعزام می‌شوند تا آموزش‌های لازم را ببینند.

اخوان اکبری همچنین از انجام غربالگری سرطان برای 25 درصد از جمعیت استان اردبیل در راستای پیشگیری از این بیماری خبر داد و افزود:‌ در قالب این طرح سه سرطان شایع روده بزرگ، دهانه رحم و سینه مورد غربالگری قرار گرفته و میزان احتمال ابتلا به این بیماری‌ها در افراد بررسی و ارزیابی شد.