سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

احداث سومین پل معلق اردبیل در مرحله واگذاری زمین است - خبر

 

 

احداث سومین پل معلق اردبیل در مرحله واگذاری زمین است

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال گفت: احداث سومین پل معلق استان اردبیل در مرحله واگذاری زمین است.

احداث سومین پل معلق اردبیل در مرحله واگذاری زمین است

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد رضا شایقی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال امروز در خصوص آخرین وضعیت احداث پل معلق در منطقه نمونه گردشگری ازناو خلخال تصریح کرد: این پل به طول 450 متر از پروژه های شاخص سرمایه گذاری در سطح کشور است.

وی افزود: در نیمه نخست امسال موافقت اصولی این پروژه از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان صادر شده و بعد از واگذاری زمین عملیات احداث آغاز می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خلخال تاکید کرد: راه های دسترسی به این پروژه به طور کامل احداث شده و بعد از بهره برداری می توان شاهد توسعه گردشگری این منطقه بود.

شایقی افزود: با توجه به قرارگیری  خلخال در جنوب استان اردبیل برنامه های متعددی جهت توسعه گردشگری از جنوب استان اردبیل پیش بینی شده و پروژه هایی در دست اجرا و یا مطالعه است.

وی ادامه داد: از جمله پروژه های شاخص بام خلخال، تله سیژ اندبیل و تله کابین اندبیل است که بهره برداری از مجموع این پروژه ها می تواند خلخال را به قطب سوم گردشگری استان اردبیل تبدیل کند.