سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

احداث سومین شهرک صنعتی در اردبیل - خبر

 

 

احداث سومین شهرک صنعتی در اردبیل

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: سومین شهرک صنعتی اردبیل احداث می‌شود.

احداث سومین شهرک صنعتی در اردبیل

محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت:در حال حاضر ۲ شهرک صنعتی در اردبیل فعال است و گام‌های  اولیه احداث شهرک صنعتی شماره سه نیز برداشته شده است.

او از اختصاص۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شهرستانی به تامین زیرساخت‌های شهرک صنعتی یک و ۲ اردبیل خبرداد و افزود: ساماندهی ورودی این شهرک‌های صنعتی در اولویت است و این ساماندهی برای تسهیل عبور و مرور اجرایی می‌شود.

اهلی با بیان اینکه تکمیل زیرساخت‌های لازم در شهرک‌های صنعتی یکی از اهداف مهم شرکت شهرک‌های صنعتی است گفت :یکی از لازمه‌های حضور سرمایه‌گذاران در استان اردبیل هم ایجاد زیرساخت‌های مناسب است که در این زمینه باید توجه ویژه ای به شهرک‌های صنعتی جدید در استان شود.

او ادامه داد: تلاش می‌شود تا با همکاری و حمایت مسئولان استان، مشکلات و کمبودهای موجود در شهرک‌های صنعتی مرتفع و به رونق و توسعه در این بخش کمک شود.

اهلی شهرک‌های صنعتی را بهترین مکان ممکن برای سرمایه گذاران دانست و گفت: البته ممکن است کاستی هایی هم در این مسیر وجود داشته باشد ولی تلاش می‌شود تا با تکمیل زیرساخت‌ها و رفع مشکلات روند جذب سرمایه‌گذاری‌ها در استان از شتاب بیشتری برخوردار شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل افزود: حمایت از صنعتگر، ایجاد اشتغال، کارآفرینی و رشد و توسعه اقتصادی کشور را به دنبال خواهد داشت و حمایت از صنایع کوچک به تولید زود بازده خواهد رسید.

اهلی بیان کرد: بیش از ۴۰۰ هکتار از اراضی شهرک صنعتی ۲ اردبیل به متقاضیان واگذار شده است که طی چند سال آینده دیگر زمینی در این شهرک برای واگذاری به سرمایه‌گذاران وجود نخواهد داشت.