حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۷

احداث بیش از 4 هزار کیلومتر راه ارتباطی روستایی در استان اردبیل - خبر

 

 

احداث بیش از 4 هزار کیلومتر راه ارتباطی روستایی در استان اردبیل

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از احداث بیش از 4 هزار کیلومتر راه ارتباطی روستایی در استان اردبیل خبر داد.

احداث بیش از 4 هزار کیلومتر راه ارتباطی روستایی در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد راه‌های روستایی استان اردبیل بیان کرد: تاکنون 4 هزار و 700 کیلومتر راه ارتباطی روستای در استان احداث شده که از این میزان 2 هزار و 800 کیلومتر آسفالت شده و آسفالت راه‌های روستایی بالای 50 خانوار در دستور کار بوده و تلاش می‌کنیم در این زمینه پیگیری و اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی افزود: در حال حاضر زیرساخت‌های استان اردبیل در حوزه بزرگراه در حد مناسب و مطلوبی نبوده و این استان نیاز به احداث 672 بزرگراه دارد که برای احداث این زیرساخت‌ها 23 هزار و 520 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به هدفگذاری‌های انجام شده برای توسعه بزرگراه‌های استان اردبیل گفت: برنامه‌ریزی شده بود که سالانه 10 کیلومتر بزرگراه در استان ایجاد شود که تلاش و جدیت بر این است تا بتوانیم بااحداث سالانه 30 کیلومتر بزرگراه در استان کمبودها در این حوزه را کاهش داده و تا پنج سال آینده شاهد احداث 200 کیلومتر بزرگراه در استان باشیم.

حیدری احداث 255 کیلومتر راه اصلی در استان را نیازمند 4 هزار و 650 میلیارد یال اعتبار دانست و تصریح کرد: در حوزه راه‌های فرعی نیز باید 406 کیلومتر راه جدید در اردبیل ایجاد شود که برای احداث این راه نیاز به 4 هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار است.

وی افزود: در حال حاضر پروژه‌های مختلفی در حوزه راهسازی در سطح استان اردبیل در حال اجرا بوده که در دهه فجر امسال نیز شاهد بهره‌برداری از برخی طرح‌ها و نیز کلنگ‌زنی و آغاز اجرای برخی پروژه‌ها بودیم که با بهره‌برداری از آنها شاهد توسعه زیرساخت‌های استان می‌باشیم.