جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

احداث بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در پارس آباد مغان - خبر

 

 

احداث بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در پارس آباد مغان

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح‌های گلخانه‌ای کشور گفت: بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در پارس‌آباد مغان در حال اجراست.

احداث بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در پارس آباد مغان

حبیب رادفر، مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح‌های گلخانه‌ای کشور امروز در حاشیه سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۸ هزار هکتار مجمع و واحد گلخانه‌ای در کشور احداث شده که نسبت به سال‌های گذشته ۱۲۰ درصد افزایش داشته است.

او افزود: در تولید متراکم و گلخانه‌ای در حوزه های مختلف اعم از سبزی و صیفی، محصولات باغی و تولید گل و گیاه دارویی به راحتی می‌توان به ازای هر متر مربع تولید محصول، ارزش افزوده‌ای بیش از پنج بشکه نفت را عاید کشور کرد.

رادفر گفت: در استان اردبیل بیش از ۱۵۰ هکتار طرح توسعه گلخانه‌ای اجرا شده و بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در پارس‌آباد مغان در حال اجراست.

او ادامه‌داد: در بخش باغبانی و گلخانه‌ای می‌توان با اجرای طرح‌های توسعه، بیش از درآمدهای نفت، منابع ارزی وارد کشور کرد تا تولید در این حوزه، جایگزین خوبی برای اقتصاد نفت شود.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی اشتغال در این بخش را نیز متنوع و متعدد اعلام کرد و گفت: به ازای هر هکتار کشت گلخانه، می‌توان ۱۰ تا ۱۵ فرصت اشتغال مستقیم ایجاد کرد.

او متوسط تولید در هر متر مربع کشت گلخانه‌ای را ۳۰۰ کیلوگرم اعلام کرد.