جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

احداث اولین پالایشگاه تولید «سوربیتول» خاورمیانه در شهرستان پارس آباد مغان - خبر

 

 

احداث اولین پالایشگاه تولید «سوربیتول» خاورمیانه در شهرستان پارس آباد مغان

نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی گفت: بزرگترین و اولین پالایشگاه تولید «سوربیتول» خاورمیانه در شهرستان پارس آباد مغان احداث می‌شود.

احداث اولین پالایشگاه تولید «سوربیتول» خاورمیانه در شهرستان پارس آباد مغان
عباس جهانگیرزاده از کلنگ زنی ساخت بزرگترین پالایشگاه تولید «سوربیتول» خاورمیانه در شهرستان پارس آباد مغان خبر داد و اظهار کرد: این پالایشگاه اولین پالایشگاهی تولید سوربیتول در کشور است.
 
وی افزود: این پالایشگاه با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان احداث و راه‌اندازی می‌شود که دانه‌های روغنی از جمله آفتابگردان، سویا، کلزا، گلرنگ و ذرت تولید شده در منطقه را فراوری و پالایش خواهد کرد.
 
جهانگیرزاده بیان کرد: این پالایشگاه با اتکا به مزیت تامین تولید و توزیع فروکتوز و سوربیتول با مصرف دارویی و غذایی با ظرفیت ۶۸ هزار تن فروکتوز و ۴۵ هزار تن سوربیتول فعالیت خواهد کرد. 
 
وی تصریح کرد: با راه‌اندازی این پالایشگاه، علاوه بر اینکه مشکل فروش محصولات کشاورزی منطقه دشت مغان استان اردبیل و حتی شمال‌غرب کشور از جمله دانه‌های روغنی و ذرت برای همیشه برطرف می‌شود،  برای ۳۰۰ نفر نیز به صورت مستقیم اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد.
 
نماینده مردم شهرستان‌های پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی افزود: این پالایشگاه در هفته آینده با حضور مسؤولان کشوری و استانی در ناحیه صنعتی شهرستان پارس آباد کلنگ زنی خواهد شد و با در نظر گرفتن اینکه مجوزات لازم برای آن از طرف وزارت جهاد کشاورزی در ماه گذشته صادر شده، انتظار می‌رود تا ۱۸ ماه آینده تکمیل  وبه بهره‌برداری برسد و وارد چرخه تولید شود.