جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

احداث اولین هتل سه ستاره روستایی در اردبیل - خبر

 

 

احداث اولین هتل سه ستاره روستایی در اردبیل

استاندار اردبیل گفت: این هتل توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و با حمایت میراث فرهنگی استان اجرا می‌شود، در حال حاضر ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

احداث اولین هتل سه ستاره روستایی در اردبیل

اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل امروز در بازدید از روستای کورعباسلوی نیر گفت: اقدامات انجام شده توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در روستای کورعباسلو جای تحسین و قدردانی دارد چرا که این اقدامات زمینه برای رونق گردشگری در این روستا و مهاجرت معکوی را در آن فراهم خواهد آورد.

او با اشاره به احداث اولین هتل سه‌ستاره روستایی در این روستا بیان کرد: این هتل که توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی و با حمایت میراث‌فرهنگی استان اجرا می‌شود، در حال حاضر ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بهره‌برداری از آن از اولویت‌های مهم در این منطقه به شمار می‌رود.

استاندار اردبیل راه‌اندازی این هتل در روستای کورعباسلو را با توجه به قرارگیری آن در کنار قلعه باستانی بوینی‌یوغون را زمینه‌ساز توسعه اشتغال دانست و افزود: از مهمترین ثمرات اجرای طرح‌ها و پروژه‌های گردشگری اشتغالزایی و افزایش درآمد و ارزش افزوده است که می‌تواند گامی مهم در مسیر تحقق شعار سال باشد.

نادر فلاحی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل نیز با اشاره به قرارگیری این هتل در قالب ۲۲ واحد در روبروی قلعه بوینی‌یوغون گفت: روستای کورعباسلو یکی از روستا‌های هدف گردشگری است که قلعه باستانی بوینی‌یوغون و مناظر کم نظیر طبیعی از جاذبه‌های آن بوده و در تلاش برای ایجاد رونق گردشگری در این روستا هستیم.