سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

احتمال افت فشار گاز با مصرف زیاد گاز طبیعی در استان اردبیل وجود دارد - خبر

 

 

احتمال افت فشار گاز با مصرف زیاد گاز طبیعی در استان اردبیل وجود دارد

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: به دنبال بارش سنگین برف و برودت و یخبندان ناشی از آن در چند روز اخیر شاهد افزایش در مصرف گاز در سطح استان اردبیل بودیم.

احتمال افت فشار گاز با مصرف زیاد گاز طبیعی در استان اردبیل وجود دارد

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فیروز خدایی، مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل افزود: به دنبال بارش سنگین برف و برودت و یخبندان ناشی از آن در چند روز اخیر شاهد افزایش در مصرف گاز به ویژه در بخش خانگی در سطح استان اردبیل بودیم.

وی با اشاره به کاهش فشار گاز به دلیل افزایش مصرف در روزهای گذشته بیان کرد: با توقف بارش‌ها و تشدید برودت هوا و یخبندان بیشترین مصرف گاز در استان رخ داده که البته با وجود این افزایش مصرف هیچ گونه مشکلی در زمینه قطع گاز برای مشترکان گاز طبیعی در استان به وجود نیامده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل با بیان اینکه احتمال افت فشار گاز با توجه به مصرف زیاد گاز طبیعی در استان وجود دارد، افزود: انتظار می‌رود برای کاهش مشکلات در حوزه خدمات‌رسانی در بخش گاز مصرف‌کنندگان به صورت بهینه و درست از این نعمت خدادادی استفاده کنند و از بروز مشکلات جلوگیری کنند.

خدایی تصریح کرد: در کنار استفاده از لباس گرم باید مردم دمای رفاه 18 تا 21 درجه سانتیگراد را نیز در منازل رعایت کرده و درزهای اضافی را که سبب خارج شدن انرژی می‌شود بسته و نیز از درست عمل کردن دودکش وسایل گازسوز اطمینان لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به نقش ادارات و مدارس در مصرف گاز گفت: انتظار می‌رود به ویژه ادارات و دستگاه‌های مختلف در خارج از وقت اداری دما را در حد بسیار پایینی نگه دارند تا از این طریق جلوی مصرف اضافی و بیش از حد انرژی گاز گرفته شود.

وی اظهار کرد: اگر مشترکان روزانه دو مترمکعب صرفه‌جویی کنند به طور قطع مشکلی در زمینه قطعی و افت فشار گاز در سطح استان نخواهیم داشت و می‌توانیم این روزهای سرد را بدون قطعی به پایان برسانیم.