جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

احترام به کارگران، حمایت از توسعه - خبر

 

 

احترام به کارگران، حمایت از توسعه

امروز 11 اردیبهشت مصادف با اول ماه می روز جهانی کارگر نامگذاری شده است نگاه روز امروز به این موضوع پرداخته است.

 

احترام به کارگران، حمایت از توسعه جامعه احترام به کارگران، حمایت از توسعه جامعه احترام به کارگران، حمایت از توسعه جامعه احترام به کارگران، حمایت از توسعه جامعه

 

کارگران اصلی ترین گردانندگان چرخ های اقتصادی هر جامعه اند. وجود کارگران ماهر و دارای وجدان کاری بالا بزرگترین سرمایه هر واحد تولیدی است و عامل مهمی در رقابت واحدهای تولیدی با یکدیگر به شمار می رود. از این رو حفظ روحیه کاری در کارگران و افزایش بهره وری ، دغدغه علم مدیریت به شمار  می رود . در  دین مبین اسلام نیز احادیث مختلفی در رابطه با لزوم پرداخت به موقع مزدکارگران وجود دارد و وجدان کاری و اخلاق مداری در روابط متقابل کارگر و کارفرما توصیه شده است.

 در همین رابطه حمایت از قشرکارگر و تقویت روحیه کاری آنها لازمه موفقیت در ترویج فرهنگ کار جهادی در جامعه است . شانه های قشر کارگر همواره بیش از سایر اقشار جامعه فشار ناشی از سختی های کار و زندگی را تحمل می کند. کارگران در طول تاریخ و در جوامع مختلف همواره با خطر بیکاری و تنگناهای معیشتی دست و پنجه نرم کرده اند.

کارعامل حیات کارگر است و در نتیجه رونق اقتصادی و اشتغالزایی، متناسب سازی قانون کار با واقعیت های بازارکار و کاهش تورم اصلی ترین خدمتی است که دولت می تواند در قبال قشر کارگر انجام دهد. همچنین افزایش سهم تامین اجتماعی در پرداخت هزینه های درمانی کارگران، امید این قشر ارزشمند برای آینده خود را دو چندان می کند.

و اما دیگر اقشار مردم نیز برای حمایت از رشد اقتصادی جامعه وظایفی در قبال قشر کارگران دارند. علاوه برعزت و احترامی که کارگر از بابت کسب روزی حلال در جامعه دارد، استفاده از کالاهای ایرانی و تولیدات هموطنان کارگرمان بهترین راه برای قدردانی از این قشر زحمت کش است و باعث حفظ شغل کارگران ، بهبود وضعیت معیشتی آنها و افزایش انگیزه نوآوری می شود. در استان اردبیل هزاران کارگر در بخشهای کشاورزی ، ساختمانی و صنعتی فعالیت دارند. بیش از 135 هزار نفر کارگر بیمه شده در استان اردبیل فعالیت می کنند که در 19 هزار و 150 کارگاه فعال و 11 هزار و 300 واحد فصلی و نیمه فعال در سراسر استان مشغول به کارند. در عین حال کارگران زیادی هم وجود دارند که هنوز بیمه نشده اند.امید که مسئولان در حل مشکلات بیمه مسکن و ... کارگران بیش از پیش کوشا باشند.

منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل