جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

اجلاس اکو سرآغاز توسعه گردشگری سلامت در اردبیل خواهد بود - خبر

 

 

اجلاس اکو سرآغاز توسعه گردشگری سلامت در اردبیل خواهد بود

مدیر کل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: برگزاری اجلاس کشور‌های عضو اکو سرآغاز توسعه گردشگری سلامت در اردبیل خواهد بود.

اجلاس اکو سرآغاز توسعه گردشگری سلامت در اردبیل خواهد بود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل پیش از ظهر امروز در جلسه شوای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در سالن جلسات اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری اجلاس کشور‌های عضو اکو سرآغاز توسعه گردشگری سلامت در اردبیل خواهد بود.

وی گفت: بیش از ۱۱۰ چشمه آب معدنی گرم و سرد در سطح استان اردبیل ظرفیت بی نظیری است که باید از آن در جهت نیل به اهداف توسعه‌ای در استان استفاده کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: معرفی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی استان به صورت یک نمایشگاه در نگارخانه خطایی برای بازدید اعضای حاضر در اجلاس اکو در حال راه اندازی است.

فلاحی بیان کرد: با توجه به انتخاب استان اردبیل به عنوان پایلوت گردشگری طبیعی در سطح کشور این استان می‌تواند مقصد خوبی برای گردشگری تندرستی و گردشگری سلامت باشد.

وی ادامه داد: همچنین به علت میزبانی از میهمانان این اجلاس در هتل لاله کیفیت خدمات این مجموعه را در سطح بالایی ارتقا خواهیم داد تا برای پذیرایی هرچه بهتر از میهمانان اکو آماده شوند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: طبق رایزنی‌های انجام شده با معاون رییس جمهور آذربایجان در نمایشگاه بین المللی گردشگری باکو مقرر شد تا ساماندهی گردشگران سلامت آذری نیز از خاک آذربایجان انجام شود که این موضوع می‌تواند الگویی برای گردشگران سلامت و تندرستی سایر کشور‌ها نیز باشد.