رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۵ تیر ۱۳۹۸

اجرای 29 طرح تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اردبیل - خبر

 

 

اجرای 29 طرح تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اردبیل

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل گفت: 29 طرح تحقیقاتی و پژوهشی توسط استادان و دانشجویان این واحد آموزشی در سطح استان اجرا شده است.

اجرای 29 طرح تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اسحق رسولی، افزود: 29 طرح تحقیقاتی و پژوهشی توسط استادان و دانشجویان این واحد آموزشی در سطح استان اجرا شده است که این طرح ها در حوزه های فرش، پلاستیک، آب، کشاورزی ، انرژی و خوشه صنعتی است.
 
وی اظهار داشت: علاوه براین سه شرکت دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در زمینه گیاهان دارویی، تولید چراغ های روشنایی و مواد غذایی در حال فعالیت هستند.
 
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل بیان کرد: توسعه مراکز تحقیقاتی یکی از اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل است به طوری که مرکز تحقیقاتی گیاهان دارویی ایجاد شده و در آینده نزدیک مرکز تحقیقاتی انرژی و فرهنگ و تمدن اسلامی با رویکرد دوره صفویه ایجاد خواهد شد.
 
رسولی گفت: سیاست و ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در حوزه تحقیقات علاوه بر آموزش ، شناسایی مشکلات و خلاهای موجود در جامعه است تا با توجه به قابلیت های استان پاسخ و راهکارهای مناسب برای آنها پیدا کند چرا که اعتقاد داریم دانشگاه نباید محصور در خود باشد.
 
وی افزود: برای همین با توجه به قابلیت های استان حوزه های گردشگری و سلامت 2 محور اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است و براین اساس در حوزه های مذکور ورود کرده تا با شناسایی مشکلات و نیازها با روش علمی برای آنها راه حل مناسب پیدا کند.
 
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل اظهار داشت: گاهی مشاهده می شود رفتار بعضی افراد در استان متناسب با صنعت گردشگری نیست و برای همین 20 شغل و حرفه هایی که با گردشگری ارتباط مستقیم دارد شناسایی شده تا نسبت به آموزش آنها اقدام شود.