جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

اجرای ۷۳ طرح سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و میراث فرهنگی استان اردبیل - خبر

 

 

اجرای ۷۳ طرح سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و میراث فرهنگی استان اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردبیل از دست اجرا بودن ۷۳ طرح سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و میراث فرهنگی این استان خبر داد.

اجرای ۷۳ طرح سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری و میراث فرهنگی استان اردبیل
نادر فلاحی در نشست مدیران این اداره کل با استاندار اردبیل گفت: موزه سنگ، موزه سفال، موزه سکه، موزه‌های شهرستان‌های بیله‌سوار، پارس‌آباد و کوثر و موزه باستان‌شناسی گرمی از جمله طرح‌هایی است که اجرا شده و آماده افتتاح است.
 
به گفته وی ، تکمیل و مرمت مدرسه پورسینا، تکمیل مرمت مدرسه تاریخی جعفر اسلامی، مرمت خانه رئیسی، تکمیل یادمان شهدای گمنام بیله‌سوار، مرمت سرای وکیل بازار تاریخی اردبیلی و برنامه‌ریزی برای آغاز عملیات عمرانی در سرای زنجیرلو و برنج‌فروشان مجموعه بازار اردبیل نیز در سفر آتی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان در ماه آتی بهره‌برداری خواهند شد. 
 
وی بیان کرد: پنج موزه در پایگاه جهانی شیخ صفی‌الدین راه‌اندازی شده و این امر میزان ماندگاری گردشگران در این مجموعه را از ۲۵ دقیقه به بیش از چهار ساعت افزایش داده است.
 
وی با اشاره به تملک ساختمان بانک ملی برای بازگشایی در میدان عالی‌قاپو  بیان کرد: اقدامات برای تملک ۲ساختمان دیگر برای اجرای این طرح در حال پیگیری است.
 
او با اشاره به هزینه‌کرد ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای پوشش محوطه باستانی شهر یئری در مشگین‌شهر اضافه‌کرد: در حالی که از استان اردبیل تنها شیخ صفی‌الدین اردبیلی به عنوان پایگاه ملی ثبت شده بود اما در ۲ سال اخیر شهریئری و غارهایکنزق سرعین هم پایگاه ملی شده که با این مهم امکان برقراری ردیف اعتبارات ملی برای این مجموعه‌ها وجود دارد.