رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

اجرای ۳ خوشه صنعتی در استان اردبیل - خبر

 

 

اجرای ۳ خوشه صنعتی در استان اردبیل

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از اجرای ۳ خوشه صنعتی در استان اردبیل خبر داد.

اجرای ۳ خوشه صنعتی در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل در کمیته راهبری خوشه‌های صنعتی استان اردبیل گفت: در راستای اجرای توسعه خوشه‌های کسب و کار در استان و حمایت و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی، تاکنون ۳ فرش، پلاستیک و لبنیات در سطح استان اردبیل در حال اجرا بوده و مطالعات و امکان سنجی انجام چند خوشه صنعتی دیگر در دست اقدام می‌باشد.
 
او اجرای خوشه‌های صنعتی را یک ظرفیت بسیار بزرگ برای اشتغال و تولید استان اردبیل برشمرد و بر نقش مهم آن در توسعه استان تاکید کرد.
 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه هدف از انجام خوشه‌های صنعتی تقویت ارتباط، شبکه سازی و همکاری ذینفعان خوشه صنعتی با یکدیگر می‌باشد تصریح کرد: با ایجاد و اجرای خوشه‌های صنعتی، فعالیت بنگاه‌های اقتصادی در کنار یکدیگر هماهنگ شده و باعث بهره مندی هرچه بیشتر از خدمات یکدیگر می‌شود.
 
اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل نیز در ادامه بر نقش مهم خوشه‌های صنعتی در افزایش صادرات استان اردبیل تاکید کرد و ابراز داشت: خوشه‌های صنعتی می‌توانند در تامین زنجیره تولید و افزایش صادرات، کمک شایانی به توسعه استان اردبیل نمایند.
 
او ادامه داد: آموزش، بازاریابی و فعالیت‌های مشترک یکی از مولفه‌های اصلی اجرای خوشه‌های صنعتی است که در این راستا با تعامل با سازمان و ارگان‌ها می‌توان در پیشبرد اهداف خوشه صنعتی اقدامات موثرتری انجام داد.