جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

اجرای ۱۴ عنوان برنامه ورزشی در روستاهای اردبیل/ لزوم ترویج ورزش همگانی در جامعه - خبر

 

 

اجرای ۱۴ عنوان برنامه ورزشی در روستاهای اردبیل/ لزوم ترویج ورزش همگانی در جامعه

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل از اجرای ۱۴ عنوان برنامه توسط گروه توسعه ورزش همگانی – روستایی در سال ۹۸ خبر داد.

اجرای ۱۴ عنوان برنامه ورزشی در روستاهای اردبیل/ لزوم ترویج ورزش همگانی در جامعه

سجاد انوشیروانی با اشاره به عملکرد گروه توسعه ورزش همگانی- روستایی اداره کل اظهار کرد: ۱۴ عنوان برنامه توسط گروه توسعه ورزش همگانی- روستایی در طول سال ۱۳۹۸ اجرا شده است.

وی افزود: این برنامه‌ها در ۱۱ شهرستان استان اردبیل از جمله شهرستان‌های اردبیل، پارس آباد، مشگین شهر، خلخال، گرمی، بیله‌سوار، سرعین، نمین، نیر،کوثر و اصلاندوز برگزار و با استقبال خوب علاقه‌مندان به ورزش روبرو شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل تشریح کرد: در شهرستان اردبیل ۹ هزار ۷۱۱ نفر خانم و ۱۲ هزار و ۳۱۱ آقا شرکت داشتند که در مجموع در ۸۱۶ نوبت برنامه ورزشی شرکت کردند.

وی ادامه داد: در مجموع در ۱۱ شهرستان استان اردبیل ۴ هزار و ۳۵۱ برنامه مختلف ورزشی و فرهنگی اجرا شد و ۸۱ هزار و ۱۵۹ نفر از بانوان و ۱۱۸ هزار ۶۷۶ نفر از آقایان در این برنامه‌ها حضور فعال داشتند.

انوشیروانی با تاکید بر اهمیت ورزش همگانی، بیان کرد: در سال۹۸، مجموعا ۲۰۱ برنامه پیاده‌روی و ۷۳۶ برنامه ورزش صبحگاهی در سطح استان اجرا شد که نشان از لزوم ترویج ورزش همگانی جامعه دارد.

وی بیان داشت: علاوه بر پیاده‌روی و ورزش صبحگاهی، ۴۶۷ برنامه کوه‌روی و کوه‌پیمایی، ۴۶ برنامه دوچرخه‌سواری، ۳۱۹ همایش و جشنواره ورزشی، ۳۶۴ برنامه فرهنگی، ۱۰۲ برنامه و کلاس آموزشی و ورزشی، ۱۱۲ مسابقه هفت سنگ، ۲۷۰ مسابقه طناب‌کشی، ۱۳۹ مسابقه دو و میدانی، ۸۹ مسابقه والیبال ۳ نفره، ۱۵۷ مسابقه فوتبال ۵ نفره و یک هزار و ۱۴۵ عنوان دیگر مسابقات ورزشی در سطح استان اجرا شد.