رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

اجرای ۱۲۰ عنوان برنامه به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر - خبر

 

 

اجرای ۱۲۰ عنوان برنامه به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل گفت: ۱۲۰ عنوان برنامه به مناسبت سوم خرداد ماه، سالروز آزادسازی خرمشهر در استان اجرا می شود.

اجرای ۱۲۰ عنوان برنامه به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

علی واحد اظهار کرد: ستاد بزرگداشت سوم خرداد در استان اردبیل تشکیل یافته و طبق هماهنگی‌های انجام‌گرفته با رؤسای ستاد بزرگداشت در شهرستان‌ها قرار بر این است  تا ۱۲۰ عنوان برنامه  با شعار«ما پیروزیم» از یکم تا چهارم خرداد هم‌زمان با مرکز استان در جای جای استان برگزار شود.

وی بزرگداشت سوم خرداد را در حقیقت شکرگزاری خداوند و قدردانی از زحمات و ایثارگری‌های رزمندگان و شهدا و تکریم ملت بزرگ ایران دانست و گفت: در این راستا برنامه‌های فرهنگی‌، ورزشی، هنری و قرآنی برای بزرگداشت این رویداد تاریخی در نظر گرفته شده‌است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اردبیل  بیان کرد: اولین برنامه مهم‌ که به‌مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر اجرا می‌شود، نشست تخصصی رسانه و دفاع مقدس است، در این برنامه که چهارشنبه یکم خرداد ساعت ۱۰ در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برگزار می‌شود روابط عمومی‌ها، خبرنگاران و اصحاب رسانه و همچنین مدیران فرهنگی استان حضور دارند.

واحد هدف از  نشست تخصصی رسانه و دفاع مقدس  را بررسی و تبیین نقش رسانه در ۸ سال دفاع مقدس و تأثیر رسانه و تعریف جایگاه رسانه‌های دیداری و شنیداری و نوشتاری در دفاع مقدس و مقاومت عنوان کرد و افزود: در این نشست مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل با موضوع نقش رسانه‌ها در پایداری و مقاومت و رییس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل نیز با موضوع  نقش رسانه‌ها در دفاع مقدس سخنرانی می‌کنند.

وی ادامه داد: فضاسازی محیط و نصب بنر و پوستر در سطح شهرها و برگزاری مراسمات گرامیداشت سالروز اتفاق بزرگ و تاریخی و سرنوشت‌ساز سوم خرداد در سطح ادارات، محلات و مساجد از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای روز اول خرداد ماه است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل در تشریح دیگر برنامه‌های اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اردبیل گفت: برنامه‌های پیش‌بینی شده برای روز دوم خرداد که به نام روز شهدا، ایثارگران و پیروان ولایت نامگذاری شده این چنین است؛ دیدار با خانواده‌های شهدا، جانبازان و رزمندگان عملیات غرور آفرین بیت‌المقدس همچنین مراسم غبار‌روبی و عطر افشانی مزار شهدا در تمامی نقاط استان  انجام می‌شود.

واحد افزود: خاطره‌گویی پیشکسوتان دفاع مقدس در مدارس، ادارات و دانشگاه‌ها و برگزاری محفل انس با قرآن نیروهای مسلح استان در حسینه ثارالله اردبیل از برنامه‌هایی است که در دوم خرداد ماه اجرا می‌شود.

وی گفت: برای روز جمعه سوم خرداد که سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان است که به‌نام روز مقاومت ایثار، پیروزی و ولایت‌مداری نیز نامیده شده‌است برنامه‌های سخنرانی فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس قبل از خطبه‌های نماز جمعه در سطح استان پیش بینی شده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل تصریح کرد: در روز چهارم و روز پایانی مراسمات بزرگداشت آزادسازی خرمشهر، که به نام روز دزفول و روز مقاومت مردم دزفول نام‌گذاری شده، برنامه خاطره‌گویی در حوزه هنری استان با مشارکت سپاه، مرزبانی و نیروی انتظامی برگزار می‌شود.

واحد در پایان شهدا را به عنوان میراث ماندگار فرهنگی کشور، نگین و نور درخشانی برای نسل جوان و چراغ راه صراط مستقیم عنوان کرد و گفت: برگزاری چنین مراسمات بزرگداشتی علاوه بر آشنایی نسل جوان با آرمان‌ها و راه‌ آسمانی شهدا باعث وحدت و انسجام بیشتر ملت ایران اسلامی نیز می‌شود.