جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

اجرای ۱۰ طرح اشتغالزایی در زمینه کشاورزی توسط مددجویان اردبیلی - خبر

 

 

اجرای ۱۰ طرح اشتغالزایی در زمینه کشاورزی توسط مددجویان اردبیلی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل از اجرای ۱۰ طرح اشتغالزایی در زمینه کشاورزی توسط مددجویان کمیته امداد استان اردبیل خبر داد.

اجرای ۱۰ طرح اشتغالزایی در زمینه کشاورزی توسط مددجویان اردبیلی

منصور سیفی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه ۱۰ طرح اشتغال‌زایی در زمینه کشاورزی امسال توسط مددجویان تحت حمایت به اجرا در آمده است گفت: بیش از ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در اختیار مددجویان اردبیلی قرار گرفت تا بتوانند به فعالیت کشاورزی بپردازند.

او با بیان اینکه استان اردبیل با برخورداری از مراتع و آب و هوای مناسب ظرفیت بسیار مطلوبی برای فعالیت کشاورزی دارد، افزود: کمیته امداد با شناسایی ظرفیت‌ها، استعداد و علاقه مددجویان در این زمینه گام‌های بلندی برداشته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه با همکاری هرچه بیشتر بانک‌های عامل و دستگاه‌های اجرایی تلاش داریم طرح‌های اشتغال‌زایی نوین و دانش‌بنیان را برای مددجویان تحت حمایت اجرا کنیم، گفت: از این طریق خانوار تحت حمایت با تنوع محصولات خود می‌توانند در عرصه کارآفرینی و صادرات محصولات تولیدی به سایر مناطق و استان‌های همجوار فعالیت‌های گسترده‌تری را به انجام رسانند.

سیفی بیان کرد: یکی از طرح‌های دانش‌بنیان، استفاده از «پهپاد سم‌پاشی» در فعالیت‌های کشاورزی است که کمیته امداد تلاش دارد با آموزش‌های مناسب و تشکیل تیم‌های تخصصی از میان مددجویان تحت حمایت، زمینه را برای اشتغال‌زایی آن‌ها فراهم کند.