سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اجرای ۱۰۷ کیلومتر پروژه بزرگراهی در شمال استان اردبیل - خبر

 

 

اجرای ۱۰۷ کیلومتر پروژه بزرگراهی در شمال استان اردبیل

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بخش عمده مطالعات پروژه‌های بزرگراهی شمال استان در حال انجام بوده و در حال حاضر ۱۰۷ کیلومتر پروژه بزرگراهی در شمال استان در دست اجرا است.

اجرای ۱۰۷ کیلومتر پروژه بزرگراهی در شمال استان اردبیل

علی یوسف زاده اظهار کرد: با تعریف ۳ طرح بزرگراهی کلیه راه‌های شمال استان پوشش داده می­‌شود و بخش عمده مطالعات پروژه‌های بزرگراهی شمال استان در حال انجام است.

وی افزود: با پیگیری­‌های انجام شده و حمایت‌های همه جانبه مسؤولان استانی، از یک طرف طول طرح‌ها در پیوست قانون بودجه افزایش یافت و از طرف دیگر جهش خوبی در افزایش اعتبارت قانون بودجه صورت گرفت.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل تصریح کرد: برخی از این پروژه‌‌ها به جهت مشکلات اعتباری در سال‌های گذشته در قطعات کوچکی اجرا می‌شد.

یوسف زاده بیان داشت: در سفر ریاست جمهور به استان اعتبارت خوبی برای پروژه‌های حمل و نقل استان مصوب شده که تخصیص به موقع آنها روند اجرایی پروژه‌ها را سرعت خواهد بخشید.

وی در خصوص پروژه‌های در دست احداث و مطالعه نیز اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰۷ کیلومتر پروژه بزرگراهی در شمال استان در دست اجرا بوده و ۲۳۰ کیلومتر نیز به‌صورت همزمان مطالعات نقشه ­برداری، طراحی ابنیه فنی و طراحی مسیر در دست اقدام است.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل معتقد است هر چند با توسعه راه‌های ۴ خطه که مطالبه مردم است، تصادفات کاهش می‌یابد اما عوامل انسانی نیز در میزان تصادفات دخیل است.