جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

اجرای چهارمین طرح آمارگیری مسکن روستایی در اردبیل - خبر

 

 

اجرای چهارمین طرح آمارگیری مسکن روستایی در اردبیل

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل از اجرای چهارمین طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی از 21 مهر تا 21 آبان ماه همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل خبر داد.

اجرای چهارمین طرح آمارگیری مسکن روستایی در اردبیل

فرهاد سبحانی پیش از ظهر امروز همزمان با روز روستا و عشایر در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل اظهار داشت: در چهارمین طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی 289 روستای نمونه استان با 5 هزار و 377 واحد مسکونی با مشارکت40 نفر مورد آمارگیری قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه طرح آمارگیری با سایر آمارگیری‌های مرکز آمار متفاوت است، اظهار داشت: در این طرح روستاییان به سوالاتی مانند نوع مصالح به کار رفته در ساختمان، نوع درب و پنجره، مساحت مسکن و زیربنای مفید، استفاده از تسهیلات و وام مسکن و داشتن مجوز و پروانه و آیا اینکه این مسکن معیشتی است یا خیر پاسخ خواهند داد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل با اشاره به اهداف اجرای این طرح گفت: جمع‌آوری آمار و اطلاعات از وضعیت روستاها و خصوصیات کمی و کیفی مسکن روستایی کشور به منظور شناخت برخی ویژگی‌های مرتبط با مسکن در آبادی‌های استان‌ها به تفکیک استان و شهرستان و شناخت ویژگی‌های کمی وکیفی واحدهای مسکونی تحت پوشش طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی را از جمله اهداف اجرای این طرح است.

سبحانی یادآور شد: چهارمین طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در روستاهای بالای 20 واحد مسکونی به صورت نمونه اجرا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اطلاعات جمع آوری شده در این طرح برای آبادی‌ها و واحدهای مسکونی تحت پوشش ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی قابل ارائه بوده در سطح استان و کشور مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل خواستار همکاری روستاییان با آمارگیران برای اجرای هرچه مناسب این طرح شد و افزود: اطلاعات جمع‌آوری شده بعد از بررسی و استخراج نتایج برای برنامه ریزی‌های بعدی و ارائه خدمات بهتر استفاده خواهد شد.

سبحانی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت اداره کل بنیاد مسکن استان اردبیل به عنوان ستاد معین در مناطق زلزله زده کرمانشاه اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن استان اردبیل به دلیل عملکرد خوب در بازسازی و خدمت رسانی  به زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی در این ماموریت نیز به عنوان ستاد معین انتخاب شد.

وی با بیان اینکه بازسازی 2 هزار و 300 واحد مسکونی در منطقه سرپل ذهاب مورد تعهد استان اردبیل بود، گفت: از این تعداد 2 هزار و 281 واحد مسکونی پی‌ریزی، 2 هزار و 217 واحد اسکلت بندی و 2 هزار و 34 واحد نیز مسقف شده است.

سبحانی با بیان اینکه ماموریت استان اردبیل در منطقه سرپل ذهاب شامل بازسازی واحدهای مسکونی 3 روستا بود اظهار داشت: در این خصوص هزار و 300 پایان کار صادر شده و امیدواریم همزمان با سالروز وقوع این حادثه تمام 2 هزار و 300 واحد مسکونی را تکمیل و به عنوان اولین استان ماموریت خود را به پایان برسانیم.