جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

اجرای پروژه های مختلف به ارزش 5 هزار میلیارد تومان در استان اردبیل - خبر

 

 

اجرای پروژه های مختلف به ارزش 5 هزار میلیارد تومان در استان اردبیل

استاندار اردبیل گفت: در سه سال گذشته پروژه های مختلفی در بخش های صنعت، کشاورزی و آب به ارزش بیش از ۵ هزار میلیارد تومان در سطح استان اردبیل به انجام رسیده است.

اجرای پروژه های مختلف به ارزش 5 هزار میلیارد تومان در استان اردبیل

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجید خدابخش افزود: متاسفانه استان ما از صنایع بزرگ با اشتغال و سرمایه گذاری بالا برخوردار نبوده و ‌جز چند کارخانه بزرگ در زمینه لاستیک سازی و نساجی و سیمان و‌ نظایر آن بقیه واحدهای صنعتی کوچک و ‌متوسط هستند.
 
وی گفت: 250 میلیارد تومان به حدود ۳۰۰ واحد تولیدی در بخش صنعتی و کشاورزی در قالب تسهیلات سرمایه در گردش و خرید کالا و خدمات پرداخت شده که منجر به جلوگیری از اخراج بیش از ۳ هزار و 300 نفر و‌ تثبیت شغل آنان شد.
 
استاندار اردبیل بیان کرد: تعدادی از واحدهای تولیدی نیمه تمام با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز با پرداخت تسهیلات بانکی تکمیل شده است که در آینده نزدیک تعدادی از این واحدها با حضور یکی از مقامات ارشد کشوری افتتاح و به بهره برداری می رسد .
 
خدابخش گفت: چهار محور اقتصادی کشاورزی، خدمات، صنعت و‌ تجارت جهت توسعه استان تعریف شده است که ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی و تجارت خارجی از عمده این محورهاست و سفرهای خارجی هیات تجاری استان به کشورهای جمهوری آذربایجان و روسیه نیز در همین راستا بود.
 
وی افزود: وظیفه دولت ایجاد زیرساخت هاست در راین راستا ،جاده های استان توسعه یافته، منطقه آزاد تجاری استان در دولت تصویب و به مجلس ارجاع شده، گمرک بیله سوار با هزینه ۳۰ میلیارد تومان در سه سال گذشته از ظرفیت های جدیدی برخوردار شده، اتصال ریلی به کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق با ایجاد بندر خشک اصلاندوز و امکان صادرات محصولات تولیدی استان از زیرساخت هایی است که منجر به توسعه استان می شود.
 
استاندار اردبیل تصریح کرد: تولید محصولات دامی و کشاورزی استان در طول سه سال بیش از ۸۰۰ هزار تن افزایش یافته و توسط بخش خصوصی واحدهای استاندارد صنایع تبدیلی و‌ تکمیلی نظیر بسته بندی و‌ کشتارگاه مدرن مرغ احداث گردیده و‌ در حال انعقاد با کشورهای خارجی از جمله روسیه برای صادرات محصولات مازاد استان هستند.