جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

اجرای پروژه راه کریق - آرموداق از محل اعتبارات ملی - خبر

 

 

اجرای پروژه راه کریق - آرموداق از محل اعتبارات ملی

پروژه راه کریق - آرموداق از محل اعتبارات ماده ۲۳ به صورت ملی اجرایی خواهد شد.

اجرای پروژه راه کریق - آرموداق از محل اعتبارات ملی

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: ردیف اعتباری پروژه راه نیر به میانه (کریق - آرموداق) از محل اعتبارات ماده ۲۳ به صورت ملی اجرایی خواهد شد.
موسوی در دیدار نماینده میانه افزود: با اتمام این پروژه مراودات دو شهرستان به خوبی در زمینه‌های گردشگری، کشاورزی و باغی صورت خواهد گرفت.
اسماعیلی نماینده مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی هم با اشاره به اهمیت این جاده برای هر استانهای آذربایجانشرقی و اردبیل گفت: بخش کندوان سالانه ۱۰۰ هزار تن سیب درختی تولید و روانه بازار کشور و حتی کشور‌های همسایه می کند که این راه میت واند مسیر توسعه و رونق اقتصادی را در هر دو منطقه افزایش دهد.
وی افزود: تامین اعتبار این پروژه باید از ردیف اعتبارات ملی یا همان ماده ۲۳ تامین شود و با تکمیل این راه علاوه بر رونق تولید و اقتصاد، باعث رونق گردشگری در هر دو شهرستان خواهیم شد.
در این بازدید قلندری معاون امور عمرانی استاندار اردبیل هم گفت: طول مسیر خاکی ۲۰ کیلومتر می باشد که ۸ کیلومتر از این مسیر در حوزه شهرستان نیر است و مابقی در حوزه شهرستان میانه است.
وی افزود: ۸ کیلومتر از این مسیر سال آینده به اتمام خواهد رسید.
اقبالی سرپرست فرمانداری نیر هم از اختصاص ۳ میلیارد تومان اعتبار از سوی استانداری برای اجرای این پروژه خبر داد و گفت: تکمیل این پروژه یکی از مهمترین درخواست‌های مردم شهرستانهای نیر و میانه است، که با تکمیل این پروژه فاصله تا مرکز کشور ۱۲۰ کیلومتر کاهش می یابد و سبب رونق اقتصادی و گردشگری منطقه خواهد شد.