رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

اجرای پروژه آبیاری کم فشار اراضی پایاب سدسرخاب - خبر

 

 

اجرای پروژه آبیاری کم فشار اراضی پایاب سدسرخاب

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: پروژه آبیاری کم فشار اراضی پایاب سد سرخاب شهرستان نیر با اعتبار 30میلیارد تومان اجرا می شود.

اجرای پروژه آبیاری کم فشار اراضی پایاب سدسرخاب

به گزارش خبرگزاری صداوسیما امامی یگانه در بازدید از پروژه درحال اجرای آبیاری کم فشار اراضی پایاب سد سرخاب شهرستان نیر با اشاره به اینکه تاکنون 8 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده و کل پروژه دارای 40 درصد پیشرفت فیزیکی است گفت: پروژه آبیاری کم فشار اراضی پایاب سد سرخاب با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان در حال اجراست که این پروژه 3 هزار و530 هکتار از اراضی 8 روستای پایین دست این سد را تحت پوشش خود قرار می دهد.
وی تصریح کرد: 663 نفر کشاروز از اجرای این طرح بهره می برند و این پروژه 10 کیلومتر لوله گذاری شبکه اصلی و 70 کیلومتر لوله گذاری شبکه فرعی را شامل می شود و تا چند ماه آینده به اتمام می رسد.
نیکشاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل هم در این بازدید با اشاره به اجرای پروژه های آبیاری کم فشار گفت: سال گذشته یک هزار و 288 هکتار از اراضی استان تحت پوشش سامانه نوین آبیاری قرا گرفت.
وی افزود: در استان اردبیل 19 هزار هکتار از اراضی کشاوزی در حال مطالعه برای اجرای پروژه آبیاری مکانیزه داریم و 8 هزار هکتار از اراضی کشاروزی نیز از محل اعتبارات دولتی و آورده کشاروزان  درحال اجرا داریم که با اجرای این پروژه راندمان انتقال آب از 50 درصد به 100درصد افزایش می یابد.
وی به ابلاغ برنامه های مالی برای اجرای پروژه های سامانه نوین آبیاری جهاد کشاورزی اشاره کرد و گفت: سال گذشته 28 میلیارد و 400 میلیون تومان از این محل ابلاغ شد که به صورت کامل جذب شد و اکنون در این فصل 25 میلیارد تومان دیگر نیاز مالی داریم تا پروژه هایی که نیمه کاره مانده اند تکمیل کنیم.
نیکشاد به جایگاه سامانه نوین آبیاری استان در سطح کشور اشاره کرد و گفت: با تلاش استاندار و نمایندگان مجلس جایگاه استان اردبیل در کشور از لحاظ اجرای سامانه نوین آبیاری از رتبه 30 به رتبه 19 رسیده است.
در این مراسم امامی فرماندار شهرستان نیر هم با اشاره به اجرای پروژه آبیاری مکانیزه در شهرستان گفت: در تلاش هستیم این سیستم را به روستاهای دیگر انتقال دهیم.
وی به اجرای سیستم آبیاری مکانیزه در بوسجین هم اشاره کرد و افزود: در بوسجین هم با اعتبار 14میلیارد و 500 میلیون تومان پروژه آبیاری مکانیزه درحال اجراست که با اتمام آن 630 هکتار از اراضی این روستا تحت پوشش آبیاری مکانیزه قرار می گیرد.