جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

اجرای پروژه‌های هلال احمر در استان اردبیل شدت می‌گیرد - خبر

 

 

اجرای پروژه‌های هلال احمر در استان اردبیل شدت می‌گیرد

استاندار اردبیل گفت: اجرای پروژه‌های هلال احمر در استان اردبیل شدت می‌گیرد.

اجرای پروژه‌های هلال احمر در استان اردبیل شدت می‌گیرد
اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل در دیدار با رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: پایگاه های امداد نجات بران ، جاده سرچم، شهرستان کوثر ،مشکین شهر و اهر با صرف اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان درحال اجراست و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
 
او با بیان اینکه وجود بالگرد به جهت کوهستانی بودن و اقلیم منطقه در استان بسیار حایز اهمیت است افزود: عملیات اجرایی آشیانه بالگرد امداد و نجات با اعتباری بالغ بر حدود۷ میلیارد تومان آغاز شده و تا هفته دولت سال بعد این آشیانه نیز افتتاح می شود.
 
بهنام جو گفت: ۶میلیارد و۳۰۰میلیون تومان از محل تملک دارایی به سه پروژه گردنه الماس، اردوگاه شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر و اداره امدادی شهرستان گرمی که آماده افتتاح هستند هزینه شد.
 
او با تاکید بر اینکه دهیاران و بخشداران در بحث راه اندازی خانه هلال با جمعیت هلال احمر همکاری کنند افزود:دستگاه های اجرایی و مجموعه استانداری برای انجام و اجرای هرگونه پروژه و ایجاد زیرساخت های لازم آمادگی دارند و هلال احمر هم با تجهیز پایگاه ها و افزایش نیروی لازم جهت کنترل و آموزش مردم اقدام کند.
 
استاندار اردبیل در ادامه تصریح کرد: جوانان جمعیت هلال احمر استان در بحث امداد رسانی جاده ای و خدمات رسانی به مردم در طرح های ستاد کرونا همکاری مطلوبی با سایر ارگان ها داشته اند و با افزایش برنامه های آموزشی می توان کارآیی این جوانان را در کنترل ناهنجاری ها افزایش داد.
 
او با بیان اینکه رسالت هلال احمر مهم و حساس است افزود: جوانان توانمندی در استان اردبیل با این جمعیت همکاری دارند و این جوانان در روستاها و حواشی شهرها با اجرای طرح های مختلف می توانند ضمن کنترل ناهنجاری ها در جامعه، صیانت از خانواده های خود و اطرافیان را در اولویت قرار دهند.
 
بهنام جو با اشاره به اینکه تربیت جوانان در دوره مدرسه شکل می گیرد گفت: باید در بحث فرهنگی ، آموزش های لازم از سوی مربیان جمعیت هلال احمر و نحوه برخورد با آسیب دیدگان در مدارس و دانشگاه ها داده شود.
 
در این دیدار رییس سازمان جوانان هلال احمر کشور نیز ضمن قدردانی از حمایت استاندار اردبیل از جمعیت هلال احمر استان گفت: بیش از ۵۰ هزار نفر عضو جمعیت هلال احمر استان اردبیل هستند و ایجاد خانه های هلال در روستاها به میزان این اعضا افزوده می شود و آموزش ها به سمت مردمی سوق داده می شود.