سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اجرای پروژه‌های منابع طبیعی با همکاری بسیج سازندگی در اردبیل - خبر

 

 

اجرای پروژه‌های منابع طبیعی با همکاری بسیج سازندگی در اردبیل

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: بر اساس تفاهم بعمل آمده با بسیج سازندگی استان پروژه‌های منابع طبیعی با همکاری بسیبج سازندگی اجرا می‌شود.

اجرای پروژه‌های منابع طبیعی با همکاری بسیج سازندگی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری و رئیس بسیج سازندگی استان اردبیل در نشستی مشترک که در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل برگزار شد تفاهم نامه همکاری در اجرای پروژه‌های منابع طبیعی امضا کردند.

شهامت هدایت افزود: بر اساس این تفاهم نامه و در راستای اجرای پروژه ۴۰ هزار هکتاری بمناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در سطح کشور که ۱۱۴ پروژه در بخش آبخیزداری و ۱ پروژه در بخش توسعه جنگل و فضای سبز توسط بسیج سازندگی اجرا خواهد شد که در استان اردبیل نیز براساس این تفاهم نامه پروژه‌های اجرایی از محل صندوق توسعه ملی در مناطق محروم استان توسط بسیج سازندگی اجرا خواهد شد.

وی افزود: همکاری با بسیج سازندگی برای اجرای پروژه‌ها بر اساس مطالعات انجام شده خواهد بود و محل اجرای بند‌های آبخیزداری با هماهنگی بسیج طراحی و جلسه تسهیل گری مشترک در روستا‌های حوزه نشین انجام گرفته و تا پایان سالجاری طراحی، تسهیل گری و جانمایی به اتمام خواهد رسید و در سال آتی بصورت مشترک عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: در این رابطه تامین ماشین آلات و نیروی انسانی از طرف بسیج سازندگی و تامین اعتبارات جهت اجرای پروژه‌ها توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان پیگیری خواهد شد.

هدایت افزود:بسیج سازندگی شناسایی و استعداد یابی روستا‌ها را در زمینه اجرای پروژه‌ها بر عهده گرفته و اداره کل منابع طبیعی استان نیز ۱۰ هزار اصله نهال برای توسعه فضای سبز روستایی در اختیار گروه‌های جهادی بسیج قرار خواهد گذاشت.