رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

اجرای پروژه‌های بیمارستانی در استان اردبیل تسریع می‌شود - خبر

 

 

اجرای پروژه‌های بیمارستانی در استان اردبیل تسریع می‌شود

استاندار اردبیل گفت: اجرای پروژه‌های بیمارستانی در استان اردبیل تسریع می‌شود.

اجرای پروژه‌های بیمارستانی در استان اردبیل تسریع می‌شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در حاشیه دیدار با دکتر تقوی نژاد، معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت و درمان افزود: بر اساس توافق‌های به عمل آمده با وزارت بهداشت و درمان اجرای پروژه‌های بیمارستانی در مرکز استان و شهرستان‌های مشگین شهر و پارس آباد تسریع می‌شود.

وی از تامین اعتبار برای تسریع در اجرای بیمارستان مشگین شهر از محل اعتبارات متمرکز وزارت بهداشت و سفر ریاست جمهوری به استان خبر داد.

استاندار اردبیل افزود: مقرر شد این اعتبار به گونه‌ای تخصیص یابد که بیمارستان مشگین شهر در عرض سه سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

بهنام جو بیان کرد: بر اساس این توافق، اکیپی برای بازدید از محل بیمارستان از وزارت بهداشت به استان اردبیل سفر خواهند کرد.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد اکیپ فنی و مهندسی وزارت بهداشت در محل بیمارستان قدیمی شهرستان پارس آباد حاضر شده و در صورتی که این بنا امکان استحکام بخشی داشته باشد، نسبت به تامین اعتبار این فضای بیمارستانی نیز اقدام خواهد شد.

استاندار اردبیل در بخش دیگر سخنانش همچنین به اعزام پزشکان به کشور ترکیه جهت دریافت آموزش‌های آبدرمانی اشاره کرد و از انجام توافق برای تامین اعتبار مشترک این اقدام توسط وزارت بهداشت و استانداری اردبیل خبر داد.

بهنام جو اضافه کرد: امید می‌رود با اعزام پزشکان به ترکیه برای دریافت آموزش‌های پزشک آبدرمانی بتوانیم گامی در راستای توسعه گردشگری سلامت در استان برداریم.