سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

اجرای مانور فرضی بهداشت و درمان هلال احمر شمال غرب کشور در اردبیل - خبر

 

 

اجرای مانور فرضی بهداشت و درمان هلال احمر شمال غرب کشور در اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اجرای مانور دورمیزی آمادگی تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری در زلزله فرضی در اردبیل خبر داد.

اجرای مانور فرضی بهداشت و درمان هلال احمر شمال غرب کشور در اردبیل

عزت اله ضربی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان این خبر گفت: این مانور با هدف افزایش مهارت نیرو‌های امدادی، افزایش آگاهی و بررسی کارایی برنامه‌های آمادگی، مقابله و ارزیابی در زلزله فرضی ۴/۶ ریشتری به صورت ویدئو کنفرانس و منطقه‌ای با حضور استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، زنجان و اردبیل انجام گرفت.

او ادامه داد: این زلزله فرضی در منطقه کورائیم رخ داد و بلافاصله پس از تشکیل جلسه در محل EOC استان، تیم‌های ارزیاب هلال احمر برای بررسی میزان خسارت، وارد منطقه شدند و همزمان به استان‌های آذربایجان شرقی، غربی و زنجان به عنوان معین استان اردبیل آماده باش داده و فراخوان شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل ارزیابی منطقه، فراخوان تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری (BHCU) و عملیاتی، بارگیری تجهیزات لازم، هماهنگی با استان‌های معین و برپایی بیمارستان صحرایی (RDH) را از جمله اقدامات انجام شده در این مانور اعلام کرد.

ضربی ادامه داد: در جریان این مانور جلسه ستاد بحران با حضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل و اعضای تیم‌های بهداشت و درمان اضطراری در محل مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری (EOC) معاونت امداد و نجات برگزار شد.

گفتنی است شهر کورائیم در ۳۴ کیلومتری شهرستان اردبیل، ۵۵ کیلومتری شهرستان نیر قرار دارد.