جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

اجرای عملیات زیرسازی و آسفالت 10 هزار کیلومتر راه روستایی در کشور - خبر

 

 

اجرای عملیات زیرسازی و آسفالت 10 هزار کیلومتر راه روستایی در کشور

مدیر کل ساخت و توسعه‌ راههای روستایی وزارت راه و شهرسازی گفت: عملیات زیرسازی و آسفالت نزدیک به 10 هزار کیلومتر از راههای روستایی در کشور اجرا می شود.

اجرای عملیات زیرسازی و آسفالت 10 هزار کیلومتر راه روستایی در کشور

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسن فدایی، مدیرکل ساخت و توسعه‌ راههای روستایی وزارت راه و شهرسازی در بازدید از راههای روستایی بخشهای موران و انگوت در شهرستان با اشاره به برنامه‌ی ششم توسعه در خصوص بهسازی راه‌های روستایی کشور اظهار داشت: در این برنامه نزدیک به 10 هزار کیلومتر عملیات زیرسازی و آسفالت راههای روستایی کل کشور پیش‌بینی شده که سالانه تحقق 20 درصد آن در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: 205 هزار کیلومتر راه روستایی در کشور وجود دارد که نزدیک به 105 هزار کیلومتر این‌ راه‌ها آسفالت بوده و 24 هزار و 500 کیلومتر راه‌های شوسه است که نیاز به عملیات روسازی دارند.

مدیرکل ساخت و توسعه‌ را‌ههای روستایی وزارت راه و شهرسازی از اختصاص اعتبارات ویژه برای تسریع در اجرای پروژه های شهرستان گرمی خبر داد.

فدایی گفت: با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی آسفالت راه روستایی شکرلی بابی کندی و وانستانق و جبیلو عسگرخانلو بعد از عید انجام خواهد یافت.

وی با اشاره به مشکلات کمبود اعتبارات و نقدینگی که به علت تحریم ها ایجاد شده است تاکید کرد: با توجه به اینکه راه های روستایی شهرستان گرمی از شهرستان های محروم استان اردبیل هست و از لحاظ شاخص برخورداری نسبت به سایر شهرستان های استان از شاخص پایین تری برخوردار است باید تلاش کنیم سطح این شاخص ها را در روستاهای گرمی به سطح سایر روستای شهرستان های استان اردبیل برسانیم