جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

اجرای طرح پلاک‌کوبی دام در استان اردبیل/ «جلوگیری از قاچاق دام» با اجرای طرح پلاک‌کوبی - خبر

 

 

اجرای طرح پلاک‌کوبی دام در استان اردبیل/ «جلوگیری از قاچاق دام» با اجرای طرح پلاک‌کوبی

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان اردبیل گفت: هویت‌گذاری و پلاک‌کوبی دام در استان اردبیل انجام می‌گیرد و براساس اقدامات انجام یافته، سازمان نظام مهندسی کشاورزی مدیر فرآیند پلاک‌گذاری دام شده است.

اجرای طرح پلاک‌کوبی دام در استان اردبیل/ «جلوگیری از قاچاق دام» با اجرای طرح پلاک‌کوبی
شهرام محمدی اظهار کرد: هویت‌گذاری و پلاک‌کوبی دام در استان اردبیل انجام می‌گیرد و براساس اقدامات انجام یافته، سازمان نظام مهندسی کشاورزی مدیر فرآیند پلاک‌گذاری دام شده و تا ۲۰ آذر ماه پلاک‌کوبی تمامی دام‌های صنعتی استان انجام خواهد گرفت.
 
وی افزود: با انجام این طرح و پلاک‌کوبی دام، در آینده نزدیک نهاده دامی یارانه‌دار به دام‌هایی که فاقد پلاک‌گذاری باشند اختصاص نمی‌یابد و از این‌رو انجام این فرآیند مهم و ضروری است.
 
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل با اشاره به مزایای اجرای این طرح عنوان کرد: پس از انجام این طرح و پلاک‌گذاری تمامی دام‌های موجود در استان، آمار دقیقی از تعداد دام‌های استان به دست خواهد آمد که این موضوع در برنامه‌ریزی‌های آتی در خصوص تخصیص نهاده‌های دامی، جلوگیری از قاچاق دام، میزان تولید گوشت و سایر محصولات دامی و... بسیار موثر خواهد بود.
 
محمدی بیان کرد: با توجه به اهمیت این موضوع در راستای مدیریت بهتر و مناسب‌تر، سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان اردبیل مصمم به اجرای این طرح در استان بوده و این طرح اقدامی مهم و زیرساختی در حوزه دام استان محسوب می‌شود.