جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

اجرای طرح پایلوت ملی غربالگری سلامت در اردبیل - خبر

 

 

اجرای طرح پایلوت ملی غربالگری سلامت در اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: براساس هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده طرح پایلوت ملی غربالگری سلامت ایرانیان در روز‌های ۲۲ تا ۲۶ دی‌ماه در اردبیل اجرا می‌شود.

اجرای طرح پایلوت ملی غربالگری سلامت در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، قدرت اخوان اکبری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار داشت:براساس هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده طرح پایلوت ملی غربالگری سلامت ایرانیان در روز‌های ۲۲ تا ۲۶ دی‌ماه در اردبیل اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه همزمان با روز پرستار اجرای این طرح در سطح استان آغاز می‌شود، افزود: این طرح که ویژه افراد بالای ۳۰ سال بوده در سراسر استان اردبیل اجرا و افراد هدف مورد غربالگری سلامت قرار خواهند گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: در اجرای این طرح وضعیت و سلامت افراد بزرگسال بالای ۳۰ سال از لحاظ فشار خون، قد، وزن، شاخص توده بدنی و برخی موارد دیگر مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیرد.
اخوان اکبری گفت: تمامی افراد بالای ۳۰ سال می‌توانند از روز بیست و دوم ماه جاری با همراه داشتن کارت ملی به بیمارستان‌ها در سطح استان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر مراجعه کرده و نسبت به ارزیابی وضعیت سلامت خود در این بخش‌ها اقدام کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه این طرح با همت و تلاش شورای هماهنگی پرستاری ستان برگزار خواهد شد، تصریح کرد: خدمات درمانی در نظر گرفته شده برای این طرح کاملا رایگان بوده و نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای از سوی مراجعان نیست.