جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

اجرای طرح پالایش زیست محیطی معادن - خبر

 

 

اجرای طرح پالایش زیست محیطی معادن

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل از اجرای طرح پالایش زیست محیطی معادن استان خبر داد.

اجرای طرح پالایش زیست محیطی معادن

سعید شهند در دیدار با فرماندار مشگین شهر گفت: این طرح با هدف جلوگیری از سرایت آلودگیهای احتمالی معادن استان به مناطق مسکونی و تخریب محیط زیست انجام می شود.
وی افزود: معدن هماتیت روستای موئیل از جمله معادنی است که بدون اخذ مجوزهای لازم از اداره محیط زیست اقدام به فعالیت کرده بود که با همکاری فرمانداری مشگین شهر و دستگاه قضایی تعطیل شد.
همچنین مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در بازدید از منطقه شکار ممنوع انزان از آغاز طرح بررسی وضعیت زیستگاه ها و پاسگاه های محیط بانی و افزایش اقدامات حفاظتی محیط زیست خبر داد.
وی گفت: منطقه شکار ممنوع انزان زیستگاه گونه های جانورانی مهم و حمایت شده ای همچون خرس قهوه ای و پرندگان نادر است که دارای قابليت هاي ويژه اكولو‍ژيكي و رویشگاه غنی جنگلی است.
وی افزود: هم اکنون محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مشگین شهر از منطقه ای به وسعت 42 هزار هکتار به عنوان منطقه شکار ممنوع محفاظت می کنند.
وی تصریح کرد: طبق قوانین و مقررات محیط زیست هرگونه تیراندازی و شکارگونه های جانوری در منطقه یادشده غیرقانونی و جرم تلقی می شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل هدف از اعلام ممنوعیت شکار در منطقه را حفاظت بیشتر از تنوع زیستی ارزشمند منطقه انزان و جلوگیری از شکار بی رویه و افزایش نسل گونه های جانوری دانست.
منطقه شکار ممنوع انزان در قسمت جنوب غربی مشگین شهر از ارتفاعات متصل به اثر طبيعي ملي سبلان محسوب می شود.