سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در خلخال - خبر

 

 

اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در خلخال

جانشین سپاه شهرستان خلخال از اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در راستای کنترل شیوع بیماری کرونا در خلخال خبر داد.

اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در خلخال
سرهنگ جواد نوروزی عصر امروز در مراسم افتتاحیه طرح محله محور شهیدحاج قاسم سلیمانی که با حضور بسیجیان با رعایت دستورالعمل‌های قرارگاه زیستی شهرستان خلخال در محله مسجد امام جعفر صادق(ع) برگزار شد، از فعالیت ۲۰ پایگاه مقاومت بسیج در سطح شهر خلخال در جهت مبارزه با ویروس منحوس کرونا خبر داد.
 
وی افزود: در این طرح، بسیجیان با حضور در درب منازل شهروندان، ضمن شناسایی بیماران با حضور کارشناسان دانشکده علوم پزشکی، طرح بیماریابی، توزیع اقلام بهداشتی و اطلاع‌رسانی را انجام و مراقبت‌های لازم در محلات جهت سلامت شهروندان در هر منطقه انجام می‌گیرد.
 
جانشین سپاه شهرستان خلخال بیان کرد: اهمیت این طرح از آن روست که بسیجیان ضمن اشرافیت به شناخت محلات و خانوارها، کارشناسان بهداشت را در مناطق جهت غربال‌گری مطمئن همراهی می‌کنند.
 
نوروزی گفت: علی‌رغم بسیج تمام امکانات شهرستان از سوی مسؤولان قرارگاه زیستی، باز رعایت دستورالعمل‌ها از سوی مردم به‌عنوان یک وظیفه شرعی و اخلاقی اهمیت دارد و تا تغییر وضعیت شهرستان باید مردم پایبند مصوبات قرارگاه باشند.
 
وی اضافه کرد: در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، هر پایگاه مقاومت بسیج نقش یک پایگاه سلامت را با همکاری دانشکده علوم پزشکی و پشتیبانی این دانشکده بر عهده خواهد داشت.
 
نوروزی تصریح کرد: به لحاظ حفظ سلامتی مردم شهرستان خلخال، بسیاری از مراسمات مهم در سطح شهرستان در هفته بسیج لغو و به‌صورت مجازی برگزار می‌شود که این نشان از حساسیت مسؤولان در جهت حفظ سلامتی مردم دارد.