جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

اجرای طرح فرش گل در منطقه گردشگری شورابیل اردبیل - خبر

 

 

اجرای طرح فرش گل در منطقه گردشگری شورابیل اردبیل

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اردبیل گفت: با هدف زیباسازی منطقه نمونه گردشگری شورابیل برای اولین بار فرش گل در محوطه منطقه نمونه گردشگری اردبیل اجرا می‌شود .

اجرای طرح فرش گل در منطقه گردشگری شورابیل اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیرعامل سازمان پارکها و فضای  سبز شهرداری اردبیل گفت: با هدف زیباسازی منطقه نمونه گردشگری شورابیل برای اولین بار فرش گل در محوطه منطقه نمونه گردشگری اردبیل اجرا می‌شود .

بهروز محبی گفت: در حال حاضر بیش از ۲۰ نوع گل فصلی و دائمی از جمله جعفری، اطلسی، میمونی، بنفشه و آهار در رنگ‌های متنوع در مرکز تولیدات گل و گیاه سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اردبیل تولید، تکثیر و در ادامه در سطح شهر کاشته می‌شود .

به گفته وی برای اولین بار در بهار امسال کاشت گل لاله در میادین و فضای سبز شهری انجام شد که با استقبال قابل‌توجهی همراه بود .

محبی افزود: اولویت تولید گل و گیاه در اردبیل توجه به سازگاری آن با اقلیم این شهر است و به همین منظور مطالعات گسترده‌ای به صورت مداوم انجام می‌شود  .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اردبیل فضای سبز شهری در اردبیل را بالغ بر ۳۷۳ هکتار دانست و افزود: ۱۳۰ پارک نیز تاکنون در سطح شهر اردبیل احداث شده است .

محبی به توسعه فضای سبز شهری در سال جاری اشاره کرد و گفت: زیباسازی میادین و معابر نیز با گل و گیاه سازگار با اقلیم منطقه انجام خواهد شد.