رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

اجرای طرح رومینگ بین اپراتوری در ۴۴۶ نقطه از استان اردبیل - خبر

 

 

اجرای طرح رومینگ بین اپراتوری در ۴۴۶ نقطه از استان اردبیل

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از اجرای طرح رومینگ بین اپراتوری در ۴۴۶ نقطه از استان اردبیل خبر داد.

اجرای طرح رومینگ بین اپراتوری در ۴۴۶ نقطه از استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهروز رزمی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در جلسه شورای اداری بخش ثمرین با اشاره به اجرای طرح رومینگ بین اپراتوری در ۴۴۶ نقطه از استان اردبیل، این پروژه را رویکرد مهمی در بهبود پوشش تلفن همراه در استان خواند.
 
وی اظهار داشت: با تدابیر درنظر گرفته شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بهبود پوشش تلفن همراه، تعداد نقاط فاقد پوشش و یا بدپوشش در استان تا مقدار قابل توجهی کاهش داده شده است.
 
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی استان به منظور کاهش شکاف دیجیتالی در استان از برنامه‌های مهم این مجموعه است.
 
رزمی با اشاره به اینکه سال گذشته تعداد ۸۳۰ روستای استان از نعمت اینترنت پرسرعت برخوردار شده اند، گفت: این روستا‌ها توسط انعقاد قرارداد با شرکت Hi-Web از این امکان بهره‌مند شده اند که روستاییان می‌توانند با مراجعه به شرکت مذکور نسبت به نحوه استفاده ز اینترنت پرسرعت آگاهی یابند.
 
وی افزود: ثمرین دارای ۱۴ روستای بالای ۲۰ خانوار است که تمامی این روستا‌ها از نعمت تلفن ثابت، اینترنت پرسرعت و تلفن همراه بهره‌مند هستند.
 
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل ادامه داد: این تعداد برخی روستا‌ها نیاز به تقویت پوشش تلفن همراه دارند که با افتتاح پروژه‌های ایجاد سایت جدید و ارتقاء نسل در این نقاط مشکلات احتمالی برطرف خواهد شد.