جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

اجرای طرح دادرس در مدارس استان اردبیل - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای طرح دادرس در مدارس استان اردبیل

اجرای طرح دادرس در مدارس استان اردبیل


آیین افتتاحیه طرح دادرس هلال احمر در مدارس با حضور مدیران آموزش و پرورش استان اردبیل در سالن شهید رجایی برگزار شد.

اجرای طرح دادرس در مدارس استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی کافی معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: سازمان آموزش و پرورش در قالب طرح دادرس و تشکیل انجمن های دانش آموزش با هلال احمر استان همکاری خواهد داشت و تلاش داریم تا بتوانیم با آموزش های لازم به دانش آموزان مقطع اول متوسطه آن ها را در برابر آسیب های حوادث طبیعی ایمن سازیم.

وی افزود: 90 مدرسه شهرستان اردبیل در نواحی یک و دو و شهرستان هیر با طرح دادرس هلال احمر تعامل خواهند داشت و امیدواریم بتوانیم با اجرای این طرح در مدارس در مقابله با حوادث غیرمترقبه و طبیعی آماده باشیم.

در ادامه غیبی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه تمام تلاش هلال احمر فراگیر کردن آموزش های ایمنی و پیش گیری از حوادث طبیعی در تمام اقشار جامعه است افزود: مدارس به عنوان کانون اصلی تربیت نسل فردا و دانش آموزان است و ما با برگزاری کلاس های آموزشی امداد و نجات و تشکیل انجمن های دادرس در مدارس این کار را انجام می دهیم.

وی با اشاره به اینکه در جهان 43 بلایای طبیعی وجود دارد و همه ی آنها در ایران مشاهده شده است افزود: می توان با تجهیز مدارس و آموزش دانش آموزان و تشکیل خانه های هلال احمر از حوادث پیش گیری کرده و جان بسیاری از مردم را نجات داد.

در پایان این همایش مقرر شد 25 دی ماه در طی انتخابات در مدارس انجمن های دادرس هلال احمر تشکیل شود.