جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اجرای طرح خادم جمعیت هلال‌احمر در پارس‌آباد - خبر

 

 

اجرای طرح خادم جمعیت هلال‌احمر در پارس‌آباد

معاون فرماندار پارس‌آباد گفت: اجرای طرح خادم جمعیت هلال‌احمر پارس‌آباد همزمان با سراسر استان در شهرستان پارس‌آباد اجرا می‌شود.

اجرای طرح خادم جمعیت هلال‌احمر در پارس‌آباد
عدالت حاجی‌پور صبح امروز در نشستی با رییس هلال احمر و نیروهای امدادگر این جمعیت اظهار کرد: طرح اجرای خادم همزمان با سراسر استان در شهرستان پارس‌آباد نیز آغاز می‌شود.
 
وی هدف از اجرای طرح خادم را خود امدادی و سپس دگر امدادی عنوان کرد و افزود: بحث پناهگیری و نقاط امن خانه جز برنامه‌های اموزشی این طرح می‌باشد.
 
معاون فرماندار پارس‌آباد به اهمیت آموزش در حوزه امداد و نجات بر اجرای طرح ملی خادم با عنوان خانواده آماده در مخاطره تاکید کرد و افزود: طی 21ماه گذشته 11مورد زلزله با قدرت‌های متفاوت در منطقه احساس شده که نشان از زلزله خیز بودن می‌باشد که بر ضرورت آمادگی در حوزه امداد و نجات را دو چندان نموده است.
 
حاجی پور گفت: طبق گزارشات بدست آمده کمتر از 10درصد آمادگی و آموزش‌های لازم برای مقابله با حوادث در بین خانواده‌ها وجود دارد که هدف در سال 1400رساندن این رقم به 30درصد می‌باشد که این امر در سایه آموزش‌های  اثر بخش و هدفمند قابل وصول است.
 
وی از انتخاب محله شهید مطهری پارس‌آباد به عنوان پایلوت این طرح اشاره کرد و گفت: در این طرح ماموران با مراجعه به درب منازل 1500خانواری این محله ‌موزش‌های لازم  را ارایه خواهند نمود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، معاون فرماندار پارس‌آباد در ادامه به زلزله غرب کشور نیز اشاره کرد و تصریح کرد: مشاهدات، تجربیات و آسیب شناسی اتفاقات رخ داده در غرب کشور می‌تواند درسی برای حوزه شهرستان پارس‌آباد نیز باشد تا با برنامه‌ریزی منسجم نقاط ضعف احتمالی را پوشش داده و تعداد تلفات در حوادث را کاهش دهد.