رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

اجرای طرح جامع تولید نهال گردوی پیوندی در اردبیل - خبر

 

 

اجرای طرح جامع تولید نهال گردوی پیوندی در اردبیل

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: با هدف همکاری در طرح جامع تولید نهال گردوی پیوندی تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان جهاددانشگاهی تهران و جهاددانشگاهی اردبیل امضا شد.

اجرای طرح جامع تولید نهال گردوی پیوندی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رامز نصیری صالح در جلسه بررسی توسعه همکاری‌های جهاددانشگاهی با سایر نهادها در اردبیل اظهار داشت: با هدف همکاری در طرح جامع تولید نهال گردوی پیوندی تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان جهاددانشگاهی تهران و جهاددانشگاهی اردبیل امضا شد.

وی گفت: این تفاهم‌نامه به منظور بهره‌برداری از ارتباطات، تجربیات و ظرفیت‌های طرفین در اجرای پروژه‌ها و فعالیت‌های پژوهشی و فناوری، آموزشی و اجرای مشترک در سطح ملی، منطقه‌ای و استانی به امضا رسید.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل افزود: همکاری در تحقیق و توسعه، انجام طرح‌های پژوهشی، دستیابی و به کارگیری فناوری، تولید محصولات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی دانش فنی در حوزه فعالیت مشترک در استان اردبیل و همکاری در زمینه طرح جامع تولید نهال گردو پیوندی از مهم‌ترین مفاد این تفاهم‌نامه است.

نصیری صالح هدف از طرح تولید نهال گردو را انجام مطالعات پژوهشی و فناوری در زمینه دانش فنی تولید گردوی کشت بافتی برشمرد و بیان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه منعقده، این دو نهاد علاوه بر موارد یادشده، در حوزه تولید فندق و گردو با هم همکاری خواهند داشت.