جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

اجرای طرح اصلاح الگوی جدید کشت در استان اردبیل - خبر

 

 

اجرای طرح اصلاح الگوی جدید کشت در استان اردبیل

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: طرح اصلاح الگوی جدید کشت از جمله زعفران، عناب، پسته، بادام زمینی،‌ بادام درختی، موسیر، دانه های روغنی و انواع گیاهان دارویی در استان اردبیل اجرایی می شود.

اجرای طرح اصلاح الگوی جدید کشت در استان اردبیل

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عدیل سروی افزود: توجه و اهتمام در اصلاح الگوی کشت استان از جمله برنامه های جهاد کشاورزی در سال جاری خواهد بود تا توان تولید و افزایش اشتغال را به همراه داشته باشد.
 
وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای توسعه کشت زعفران و انواع گیاهان دارویی به مساحت 110 هکتار با اشتغالزایی برای 50 نفر از جمله برنامه ها است، تصریح کرد: طرح اصلاح الگوی جدید کشت از جمله زعفران، عناب، پسته، بادام زمینی،‌ بادام درختی، موسیر، دانه های روغنی و انواع گیاهان دارویی در استان اردبیل اجرایی می شود.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با یادآوری این مطلب که جواز تاسیس و راه اندازی 5 واحد فرآوری و بسته بندی زعفران در شهرستان های نمین، خلخال و گرمی صادر شده است، عنوان کرد: کشت بادام زمینی به مساحت 2 هزار هکتار در سال جاری در شهرستان خلخال، اصلاندوز و بیله سوار صورت گرفته است.
 
سروی با بیان این مطلب که احداث واحدهای نیمه تمام و فعال کردن واحدهای تولید نهال، بذور، گلخانه و تولید قارچ خوراکی با مشارکت بخش خصوصی با ارائه تسهیلات 300 میلیارد ریال راه اندازی خواهد شد، افزود: برای تکمیل واحدهای نیمه تمام و فعال کردن واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی در سال 96 بیش از یک هزار میلیارد ریال تسهیلات پیش بینی شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی و محور فعالیت جهاد کشاورزی در سال جاری با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: توسعه باغات در اراضی شیب دار به مساحت یک هزار و 500 هکتار با توان اشتغال زایی برای بیش از 400 نفر نیز از دیگر برنامه های اجرایی در سال جاری خواهد بود.